Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week tentokrát probíhal především v holešovické Pražské tržnici. Stihli jste některou z přehlídek?

mbpfw-uvod-regina-voronina-mbpfw
                                                                                                                                            foto: mbpfw_regina_voronina

 

 

Módní událost jara, Mercedes-Benz Prague Fahion Week, probíhala v uplynulém víkendu v pražských Holešovicích a včera pokračovala dalšími prezentacemi v hale č 13. Návštěvníci módních show se opět prostřednictvím přehlídek mohli seznámit s nejnovějšími kolekcemi českých a slovenských návrhářů, tentokrát především Michaela Kováčika, Pavola Dendise, Vandy Jandy nebo značky Laformela.  Na své si přišli i fanoušci oblíbeného projektu obchodního domu Van Graaf – talentové soutěže Junior Talent 2022. K shlédnutí pak v průběhu víkendu byla i speciální instalace značky Adidas Originals. Festival módy ale ještě neřekl poslední slovo – vyvrcholí posledními eventy a následnou afterparty ve středu 13. dubna.

 

Nové Staré pověsti české

Pražský týden módy tentokrát obohatil také zajímavý počin Liběny a Rochové a jejích studentů z ateliéru designu oděvů a obuvi pražské VŠUP. Kapsule kolekce 10 modelů je úzce propojená s designem pražského hotelu Andaz Prague. Modely jsou, stejně jako design hotelu, inspirovány českými mýty a legendami. V jejich popředí stojí legenda o knížeti Bruncvíkovi a jeho dobrodružném putování, setkání s bájným ptákem Nohem i bílým lvem, který se stal součástí jeho erbu. Inspirací se stala také kněžna Libuše, která proslula svými věšteckými schopnostmi. 

 

  mbpfw-libena-catwalk
                                                                                                                                                                   foto: mbpfw
                                                  

„Vážím si nabídky hotelu ANDAZ Prague, byla to pro studenty a mě velká výzva. Vyprávíme oděvní příběhy českých legend, které byly inspirací pro výtvarné zpracování interiérů hotelu,” představuje kolekci návrhářka Liběna Rochová. 


Návrhářka působí od roku 2008  jako pedagožka na pražské UMPRUM. Pod mentorským vedením své profesorky vytvořili své modely na letošní MBPFW studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi - Julia Sadloňová, Alexandra Gnidiaková, Barbora Kotěševcová, Magdalena Rajnohová, Jan Smejkal, Hana Valtová a Vojtěch Bašta.

 

mbpfw-libena-detail
                                                                      Profesorka pražské UMPRUM, návrhářka Liběna Rochová | foto: mbpfw

 

Van Graaf Junior Talent 2022

V rámci týdne módy v pondělí 11. dubna tradičně proběhla i přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent.

Na jednom mole v rámci oficiálního programu MBPFW své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostala absolventka Katedry designu Technické univerzity v Liberci, současně studentka Fakulty umění a designu UJEP Vendula Menšíková a studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Tomáš Němec, Tobias Schubert a Jaroslav Vích.

 

mbpfw-tomas-nemec-catwalk
                                                                                                    Modely z vítězné kolekce Tomáše Němce | foto: mbpfw


Na základě rozhodnutí odborné poroty se vítězem stal Tomáš Němec s kolekcí nazvanou „Thank God I'm an Atheist“ inspirovanou filmem Lux Aeterna francouzského režiséra Gaspara Noého. Tomáš Němec získal velde PR podpory také finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

 

  mbpfw-tomas-nemec-vitez
                                                                                                       Vítěz Van Graaf Junior Talent 2022 Tomáš Němec | foto: mbpfw

 

Ukázky z hlavních přehlídek aktuálního ročníku Mercedes Benz Prague Fasion Week si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Galerie: Z přehlídkového mola MBPFW
Laformela Michael Kováčik Laformela Michael Kováčik Laformela Vanda Janda Pavol Dendis Vanda Janda Pavol Dendis Michael Kováčik Vanda Janda Pavol Dendis