Světová výstava EXPO tenokrát zakotvila v Dubaji. A u toho módní značka Mirky Talavaškové nemůže chybět.

expo-talabaya-uvod
                                                                                                                                                    foto: Talabaya

 

Dlouho očekávaná světová výstava EXPO 2020 se nakonec s ročním odkladem uskuteční letos na podzim. A módní značka Talabaya návrhářky Mirky Talavaškové, která má toto arabské území dokonale zmapováno, bude u toho. Těšit se můžete na zajímavé ekologické novinky, moderní futuristické umění a oděvy ušité z národního pokladu - českého brokátu od tradičního výrobce Hedva.

 

Historie světové výstavy průmyslu a kultury jednotlivých zemí sahá do poloviny 19. století. Letos bude poprvé jejím hostitelem arabská země. Brány výstavy se otevřou 1. října 2021 v Dubaji, výstava potrvá obvyklých šest měsíců, tedy do 31. března 2022. Hlavním tématem bude „sdílení a budoucnost“, podtématy pak „udržitelnost, mobilita a příležitost.“ Podle dubajského Šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma je v dnešním propojeném světě klíčová vize pokroku a rozvoje založená na společném záměru a odhodlání.

 

Český pavilon Czech Spring, který bude postaven v sekci „udržitelnost“, je dílem mladých českých architektů společnosti Formosa AA a nabídne propojení futuristického designu a české kultury. Jádrem pavilonu bude unikátní systém S.A.W.E.R., který vyrábí vodu ze vzduchu a mění vyprahlou poušť v rozkvetlou zahradu. Stálou expozici pak dotvoří deset exponátů, mimo jiné od společností Lasvit, Průša Research, Crystal Caviar či od Galerie Kroupa a Lázní Darkov.

  expo-talabaya-dovnitr
                                                                                                                              foto: Ondřej Košík pro Talabaya

 

Na první pohled sci-fi koncept expozice doplní tradiční česká restaurace Bohemia, pivo od Plzeňského Prazdroje, minerální vody Mattoni a hostesky oděné právě v modelech značky Talabaya ušitých z českého brokátu. Módní značka Talabaya, jejíž hlavou i srdcem je módní návrhářka Mirka Talabašková, vytváří lehce kombinovatelné modely, kterým vládne minimalismus a tzv. modest styl. Při tvorbě kolekce EXPO 2020 se Mirka inspirovala českou tradicí, proto spojila své síly s výrobcem českého brokátu Hedva a nechala vzniknout jedinečným kouskům, které budou Českou republiku ve světě důstojně a nezaměnitelně reprezentovat. Díky svým vazbám na Saúdskou Arábii pak Mirka dokáže propojit českou kulturu s asijskou náturou tak, aby vzniklo unikátní spojení, které navodí tu správnou slavnostní a prestižní atmosféru.