Originalita, návrat k přírodě a slow jewellery v tvorbě známé šperkařky

uvod

 

Sylvie Majerová, talentovaná designérka a šperkařka, tvoří šperky ručně, na míru, s pravými drahými kameny, stříbrné, občas zlaté, vždy ekologické s minimální zátěží na životní prostředí.


Velký úspěch doma i ve světě mají její prsteny, náhrdelníky i náušnice, které nakupují Češky, Slovenky, ale i zákaznice z Itálie, Španělska nebo Chorvatska.


Co pro Vás znamená šperk?

Šperk je podtržením energie, výjimečnosti a krásy ženy.  Šperk je pro mě posel štěstí, vyjadřuje a podtrhuje ženskou krásu. Díky šperku, který si pečlivě vyberete a víte o něm, že je ten pravý, získáte obrovskou sílu pro svou novou životní etapu.

 

Tvoříte na zakázku, ale máte i vlastní kolekce. Kde se inspirujete?

Inspirace a nápady si mě hledají samy a za to každým dnem děkuji. Jednotlivé kolekce jsou většinou provázané nějakým spojujícím prvkem. Někdy je prvotní nápad, pro který hledám vhodný kámen. Někdy mě zaujme drahý kámen, pro který vytvářím vhodný „domov“.

 

Při tvorbě dbáte na ekologii. Jak se to projevuje?

Dodržuji základní pravidla ekologicky šetrného způsobu výroby. Moje studio je v energeticky úsporné budově, dbám na čistotu odpadních vod. Navíc díky použití laseru a pískovačky eliminuji používání chemických roztoků. Rovněž upřednostnění stříbra před zlatem je výhodnější z hlediska zachování ekologické stopy. Těžba a zpracování zlata ničí poměrně významně krajinu a jeho zpracování je ekologicky zatěžující. Stříbro je na tom lépe.

 

Přívěšek z kolekce Energy , ručně splétaný, stříbro 925 zlacené 14k zlatem, hnědé surové diamanty, spirála symbol nekonečného růstu, 9 000 Kč.

 

privesek-energy-diamanty   

Náhrdelník z kolekce Energy, ručně splétaný, stříbro 925, černé říční perly, 4 500 Kč.

nahrdelnik-energy-cerneperly  

Prsten s rubínem z kolekce Simply Stones, stříbro 925 a zlato 585, obroučka organického lehce asymetrického tvaru, 4 000 Kč.

prsten-rubin  

Prsten s perlou a tyrkysem z kolekce Simply Stones , stříbro 925 a zlato 585, zajímavý otevřený tvar, 6 000 Kč.

prsten-perla-tyrkys

www.sylviemajerova.cz