Nostalgie nebo módní trend? 

sirka-sitovka-1

 

Od ledna 2018 už v českém obchodě igelitku zdarma  k nákupu nedostanete. Důvodem je ekologie. Než se totiž jedna plastová taška rozloží, trvá to i stovky let. Proto začala stoupat obliba látkových tašek, vyrobených z přírodních materiálů. Dají se nejen opakovaně použít, ale často slouží i jako designový doplněk. Velkou výhodou je také to, že je rozložitelná nebo ji lze recyklovat. I to je důvod, proč je česká síťová taška opět na výslunní. Ročně se jí prodají tisíce.

 

sirka-sitovka-2

Foto: PR Česká síťovka

 

Překvapivé na tom možná je, že jde o český vynález z 20. let minulého století. Síťovka starším lidem často evokuje dřívější éru socialismu. Ale mladší generace ji naopak považuje za retro hit, který splňuje praktické potřeby. Stává se z ní i módním doplněk. „V začátcích bylli našimi zákazníky zejména lidé, kteří si síťovku kupovali z nostalgie. Postupem času se ale naše cílová skupina rozšířila. Oblíbili si ji i mladí, kterým není lhostejný dopad na životní prostředí, a používáním síťovky eliminují jednorázové obaly. I proto jsme rozšířili portfolio o víceúčelové potravinové a svačinové sáčky, v sekci ‚zerowaste' nabízíme i bambusová brčka,“ popisuje Karolína Pechová, majitelka společnosti Česká síťovka.

Legendární nákupní taška minulého století se přizpůsobuje i aktuálním módním vlnám. Aktuálně si ji můžete pořídit ve dvanácti barevných variantách z pružné bavlny, z pevného bambusu nebo z umělých vláken. „Díky nim se síťovka lehce vejde i do kapsy, s nákupem se ale dokáže roztáhnout do rozměrného vaku,“ přibližuje Pechová. „Právě testujeme nový model, který není až tak nákupní taškou jako spíše plnohodnotnou kabelkou. Novinka je speciální tím, že kromě síťovaného těla obsahuje neprůhlednou odepínací kapsu, do níž je možné dát i drobnější předměty. Síťovka se stává módním trendem, nejen taškou na nákup,“ dodává Karolína Pechová.

 

Chcete mít raději svou vlastní? Uháčkujte si ji podle vlastní fantazie! 

 

sirka-sitovka-navod-ke-stazeni