Aktuální počin návrhářky a zakladatelky originální české značky Mi se inspiroval surrealismem.

mi-03
                                                                                                                                                      foto: MI

 

Nejnovější limitovaná kolekce původní české značky Mi fashion label, která bude v říjnu představena v rámci Designbloku v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, nese název Sen a vzdává hold surrealismu a jeho slavným tvůrcům. Návrhářka Lenka Mulabegovič v ní pracuje s materiály tradičního českého výrobce Hedva a.s. „Snové“ modely kombinují speciální surrealistický žakárový vzor vyrobený pouze pro tuto kolekci, satén s celoplošným potiskem s dalšími materiály (denim, 3D tyl nebo i lehký softshell). Výsledkem jsou výrazově propracované modely a surrealistická parafráze módního minimalismu.

 

  mi-02
                                                                                                                            Snová kolekce Lenky Mulabegovič | foto: MI

 

Autorka kolekce a zakladatelka značky Lenka Mulabegovič se nechala k svému nejnovějšímu módnímu počinu inspirovat slavnými surrealistickými umělci René Magrittem a Man Rayem. V tomto duchu modely z kolekce nazvané Sen rozehrávají interakci různých sfér prožívání reality acílí na fascinaci, přesto si zachovávají i obvyklou minimalistickou linii, která je pro značku typická.

 

mi-01
                                                                                                              Snová kolekce Lenky Mulabegovič | foto: MI

 

Značka Mi fashion label vznikla před osmi lety a koncepčně v sobě prolíná prvotřídní kvalitu „vysoké krejčoviny“, originalitu malosériových kolekcí a experimentální přístup ke zpracování. Její autorka se nebojí se neustále hledat nové krejčovské principy a detaily. Propojuje klasické a sportovní prvky, formální minimalismus oživuje kontrastem a inspirací z umění, architektury nebo i globálního street stylu.

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lenka Mulabegovič je absolventka pražské UMPRUM, po návrhářských zkušenostech pro masové streetwearové a denimové firmy se nyní věnuje limitované, kreativnější tvorbě s uměleckým podtextem. Při tvorbě kolekcí Mi spolupracuje s různými českými umělci.