Osudová přitažlivost černé a bílé součástí oslnivé kolekce ve vel. 44 – 52

vystribeny-vkus

Foto: Gary Engel


Jasně definované tvary, kvalitní materiály, pregnantní černobílá optika: tento styl si pohrává s detaily pánské módy z přelomu 20. a 30. let a báječně se hodí k nošení na den i na večer.

 

Kontrastní blejzr a Splývavé kalhoty

vel. 44 – 52

Mladá umělkyně vstupuje na scénu razantně a rozhodně, v bílém dvouřa­dovém blejzru s černými detaily v podobě klop, velkých knoflíků a výpustek kolem kapes. Ideálním partnerem jsou volné kalhoty à la Marlene z poddajného splývavého krepsaténu. Zip najdeme netradičně v zadním středovém švu, v zadní partii jsou umístěny i záševky.

 

139-140

 

Šifonová halenka

vel. 44 – 52

Umělkyně se chopila štětce a v nové svádivé halence z transparentního šifonu čeká už jen na inspiraci... Pod takto prosvítavým modelem by určitě neměl chybět vhodný top, decentními a zároveň nepřehlédnutelnými ozdobami jsou úzké rypsové stužky v roli lemů i členících prvků.

 

142

 

Přiléhavá sukně

vel. 44 – 52

Úzká sukně se zavinovací optikou reprezentuje v naší černobílé kolekci ženskost, na níž se podílí nejen měkce zřasený svrchní přední díl a celková silueta, ale také svislé kožené proužky na zadním středu.

 

145

 

Krepsaténová tunika

vel. 44 – 52

Jednoduchá a přitom velmi efektní je tunika z bílého splývavého krepsaténu olemovaného elegantní černou légou kolem hlubokého špičatého výstřihu. Volné, kimonově přepadající rukávy vhodně překrývají silnější paže, postavu tvaruje stahovací tunýlek s gumou.

 

143

 

Krepové maxišaty

vel. 44 – 52

Na rozdíl od Venuše Milóské, oděné jen do látky nadrapované kolem boků, je naše současnice cudně zahalená od hlavy k patě, a to do jednoduchých šatů z černého krepu. Velmi dobře vymodelovaný střih s přinechanými kimonovými rukávy se obejde bez prsních záševků, díky kamínkům kolem výstřihu se model uplatní i na večer.

  

144

 

Kabátek s klopami a Bílé kalhoty

vel. 44 – 52  

Osvědčen a nadčasová kombinace černé s bílou boduje i v případě kalhotového kostýmu sestaveného z krátkého spencerového kabátku s dlouhou lesklou fazonou a bílých kalhot s černými lampasy a knoflíky.

 

138-140

 

Nápaditá halenka 

vel. 44 – 52 

Zajímavou kompozici vytvářejí kontrastní černé proužky na bílé halence. Jsou rozmístěny tak, aby lichotivě podtrhly proporce. Podobnou roli hrají i malé godetové vsadky v bočních švech – jejich úkolem je opticky rozčlenit partii plnějších boků.

 

141