Očima talentované návrhářky La femme MiMi

1

Foto: Adéla Leinweberová  

 

Do svých patnácti let žila ve Vietnamu, dnes je stálicí tuzemské módní scény. Návrhářka Mimi Lan Nguyen žhavé měsíce zbožňuje. „Tuto zemi si v létě užíváme o sto šest, mnohem více než kdykoliv jindy, je najednou jiná,“ uvádí sympatická designérka. Dodnes si přitom v sobě nese vzpomínky na pohodové letní dny, které trávila s rodinou v prostředí českého venkova. Není tak náhodou, že ústřední inspirací její kolekce SS19 je devatenáctiletá dívka. V mládí, tolik plném kontrastů, spatřuje autorka dokonalou alegorii k české letní přírodě.

 

3

Foto: Adéla Leinweberová  

 

Rozkolísanost dospívající ženy se projevuje širokou škálou použitých barev, od temných a zemitých odstínů až po jemné tóny trávově zelené, modré či červené. Napříč kolekcí se prolínají pro návrhářku typické přírodní motivy s nádechem exotiky a pochopitelně nechybějí hedvábnou nití tkané výšivky inspirované rodným Saigonem. Pestrá paleta materiálů stačila obsáhnout italskou vlnu, japonskou bavlnu i vietnamské hedvábí, které se představují jak v ležérně rozevlátých, tak i vypasovanějších modelech.

 

2

Foto: Adéla Leinweberová  

 

Jak už se v případě La femme MiMi stalo zvykem, našly si své místo i zbytky z minulých kolekcí, které v podobě originálních doplňků nabraly druhý dech. Návrhářka je totiž jednou z prvních postav českého oděvního designu, které začaly tvořit v souladu s principem zero waste. Snaha Mimi Lan Nguyen o zachování trvalé udržitelnosti jistě potěší všechny, kdo mají rádi povedené módní kousky, ale současně se snaží o zodpovědný přístup k životnímu prostředí.

 

Kolekci je možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53 nebo na e-shopu www.lafemmemimi.com

 

Za redakci Burdy Style Michaela Kratochvílová