5 otázek pro tvář letošního projektu Český design

uvod

Foto: Nikola Stýblová  


Eliška Bučková, tvář letošního projektu Český design, se v modelingu pohybuje již víc než 10 let, má zkušenosti jak z české scény, tak ze zahraničí. Její cit pro módu je naprosto nepopiratelný a důkazem, že se ráda obléká originálně, je také to, že k Vánocům dostala od maminky šicí stroj a nyní navštěvuje kurzy šití Burda Akademie

 

1. Jaký styl oblečení ráda nosíte? 

Mám ráda pohodlné outfity, oversize modely a kombinace elegantních kousků se sportovními prvky. V mém šatníku je spousta dlouhých šatů, tunik, často nosím křiváky a bundičky různých barev. Nejraději však mám úzké džíny, top a volnější sako s teniskami. 

 

2. Co byste si na sebe naopak nikdy nevzala? 

To, co jsem nosila v sedmnácti. Top nad pupík a minisukni. :) 

 

3. Máte nějaké oblíbené barvy a materiály?

Miluji bavlnu a prodyšné látky. Střídají se u mě všechny možné barvy, ovšem nejčastěji černá a bílá. To je taková ta klasika, respektive sázka na jistotu. 

 

foto

Foto: Nikola Stýblová

 

4. Jaké požadavky jste měla na studentky návrhářky?

Říkala jsem jim, co ráda nosím a že je pro mě nejdůležitější, abych se v modelech cítila příjemně a ne nervózně, že mi někde něco vypadne nebo mě budou modely zbytečně obepínat. Také vědí, že příliš neholduji podpatkům a úzkým sukním. Jinak jim nechávám celkem volnou ruku.

 

5. Najdou se ve vašem šatníku kousky od českých, případně zahraničních návrhářů? 

Mám společenské šaty několika návrhářek z Česka i ze zahraničí. Bohužel jsou většinou tak originální, že jsem je vlastně měla na sobě jednou či dvakrát a již si je mé okolí pamatuje. Takže je „syslím“ ve skříni a s radostí si je prohlížím. Dávám přednost zajímavým věcem a příliš se neřídím aktuálními trendy. Nosím to, co se mi líbí a v čem se cítím nejlépe. To je podle mě důležitější, než abych se trápila v něčem, co je sice cool, ale jsem pak celou akci nesvá, protože to zkrátka není můj šálek kávy. Toho jsem si užila dost na mole.

 

Hlavními partnery projektu Český design 2017 jsou: 

 beny   

skola