Nesmrtelné linie 50. let v Národním muzeu

uvodni    

Jak asi vypadaly legendární módní přehlídky Christiana Diora, který vytvaroval módu padesátých let do oblých linií, vosích pasů a bohatých sukní? Dost možná podobnou atmosféru zažijí návštěvníci tematické výstavy Retro v Národním muzeu, a to v sobotu 28. ledna 2017. Součástí programu je totiž módní přehlídka čtyřicítky modelů. Nepůjde sice zdaleka o módní výstřelky, nad šaty, které definovaly dokonalost a eleganci, se ale dodnes tají dech.

 

V čem je jejich kouzlo a jestli je možné podobného ideálu ženskosti dosáhnout i v současnosti, prozradí na komentované módní přehlídce kurátorka sbírky novodobé módy Národního muzea Míra Burianová a autorka představované dobové kolekce, návrhářka Hana Noble.


foto  

 

Role modelek se mezi jinými zhostí známé tváře jako například zpěvačky Tonya Graves, Katarzia nebo herečka Tereza Hofová. Výbavou diváků pak bude minikatalog prezentovaných modelů známý z přehlídek haute couture.

 

Mimořádnou atmosféru podtrhne i samotné místo přehlídky – budova někdejší Plodinové burzy, kterou po přestavbě dle návrhu Karla Pragera využívalo Federální shromáždění a dnes je sídlem Národního muzea v Praze.

 

Pro účast na módní přehlídce a tematickém Retrodni přitom stačí zakoupení běžné vstupenky na probíhající výstavu Retro.

 

KDY: 

28. 1. 2017 od 11.00 – 17.00


KDE: 

Národní muzeum v Praze


PROGRAM:

11.00 – 17.00 Kvíz na módní retro vlně – každého zájemce, který dobře odpoví na soutěžní otázky, čeká odměna na památku.

11.00 – 16.00 Hrajeme si na návrháře

13.00 Komentovaná prohlídka výstavy Retro

14.00 Přednáška Móda ve spirále času. Autorka řady knih o módě Jana Máchalová vás seznámí s retro trendy současnosti i minulosti a představí oděv jako kulturní metaforu, nástroj tvorby identity i sociální zbraň.      

15.00 Tombola. Výherce hodnotných cen vylosujeme ze všech správně vyplněných kvízových tiketů.

16.00  Do světa retro módy ve stylu 50. let vás zavede módní přehlídka nové kolekce značky Lazy Eye.