Legíny, které jen tak nepřehlédnete. A nejen ty. Znáte Pura Vida?

puravida-uvod
                                                                                                                                                                                   foto: Pura Vida


Značka Pura Vida osvěžila českou designérskou scénu pestrými legínami navrženými pro ženy každého věku a každé postavy. Za poměrně krátkou dobu svého působení se rozrostla o mnoho dalších produktů, které legíny nejen doplňují, ale skvěle fungují i samostatně. Nyní Pura Vida přichází s novou kolekcí pro podzim a zimu. Kdo by ale od čekal tlumené a tmavé odstíny, hodně by se spletl. I tato sezóna  opět září všemi barvami!

 

Jejím tématem je především ženskost a s ní spojená divokost, což je dle autorek a majitelek labelu jedna z nejpřirozenějších vlastností ženy. V době, která je svázána pravidly, očekáváními a konvencemi, je zapotřebí si onu divokost občas připomenout.Na jednotlivých kouscích tak najdete motivy vlků, džungle, květin, tance a indiánských vzorů. A jako v každé kolekci Pura Vida – nesmí i v té aktuální chybět tolik oblíbený motiv Malého prince.

 

Autorka a návrhářka Petra Bartoňková alias Petruccya k nové kolekci říká:
„Ženskost, něžnost, divokost. Tato holčičí témata mezi mými kamarádkami poslední dobou hodně rezonují. Mnoho z nich se mnou sdílí, jak se jim daří tyto rozličné ženské vlastnosti kombinovat. Zároveň jsou to témata, o kterých krásně píše Clarissa Pinkola Estés v knize Ženy, které běhaly s vlky. A protože tu knihu mám moc ráda a přivedla mě samotnou na spoustu zajímavých myšlenek a zjištění o hloubce ženské osobnosti, archetypech a rituálech, zvolila jsem právě ženskost jako hlavní motiv kolekce. Minulé kolekci dominovala Fénixice, v této kolekci je to ŽENA, která ví, co chce, zná svoje klady i zápory a učí se s nimi pracovat a hledat cestu sama k sobě. Prochází si každý měsíc svými “ups and downs” a je s tím úplně v pohodě, protože ví, co v jaké fázi potřebuje a umí si to dopřát.“

 

Nová kolekce značky obsahuje 14 nových designů legín a tři podprsenky s motivem srdce v různých barevných provedeních. Legíny jsou všechny autorskou tvorbou Petruccyi a jsou vyrobeny ze speciálního funkčního materiálu, který je nejen velice pružný a odolný, ale také rychleschnoucí. V této kolekci je navíc použit úplně nový materiál Shield. „U legín dlouhodobě využíváme osvědčený funkční materiál Sinapsi, ale v této kolekci zařazujeme jeden nový, který jsme samy na sobě testovaly během léta. Je jemnější a vhodný pro nositelky preferující méně kompresní materiály. V této kolekci je z něj ušito pár vybraných vzorů, pokud se však bude zákaznicím líbit, místo si najde i v dalších kolekcích,“ říká Petra Bartoňková, spoluzakladatelka značky.

  puravida-tricka
                                                                                                                            foto: Pura Vida

Kolekce ale samozřejmě neobsahuje jen legíny a podprsenky. Najdete v ní také měkoučké, hravě barevné mikiny, praktická trička s prodlouženou délkou na zakrytí zadečku a mnoho dalších kousků.

 

 

Máma&dcera 

Po neustálých dotazech zákaznic, zda má značka v plánu i dětské modely, se Pura Vida rozhodla přáním vyhovět a vytvořila zbrusu novou kolekci dětských legín v nejoblíbenějších designech Bulldog, Jednorožec v kosmu a Malý princ a západ slunce. Všechny se samozřejmě dají zakoupit i ve variantě pro ženy, a tak mohou mít holčičky stejné legíny jako jejich maminky.

 

puravida-mamadcera
                                                                                                                                                foto: Pura Vida


„Tři dětské vzory jsou reakcí na mohutnou poptávku maminek, které jsou naše skalní zákaznice. Už dlouho na nás naléhaly, že by chtěly mít se svými holčičkami identické legíny. A také na nás naléhaly jejich dcerky, kterým se tyto tři designy obzvláště líbí,” říká Petruccya, návrhářka a spolumajitelka značky Pura Vida.

  puravida-mamadcera-01
                                                                                                                                       foto: Pura Vida 


Žádná nuda z Brna

V případě Pura Vidy všechno začalo v roce 2016 legínami, které Petra Němečková a Petruccya původně ušily pro sebe, aby měly motivaci cvičit. Dnes v e-shopu  a v brněnském showroomu nabízejí přes 330 druhů oblečení od ikonických legín přes sportovní podprsenky, šaty až po mikiny či čepice. Všechny módní kousky značky Pura Vida šijí zručné švadlenky podle návrhů Petruccye, každý z nich je tak tou nejlepší ukázkou poctivého řemesla. Důvod, proč si tolik zakládají na lokální tvorbě, je jednoduchý: „Moje babička byla švadlena. Milovala jsem se jí dívat pod ruce a dodnes si pamatuji ten její spokojený výraz ve tváři, když tvořila nové outfity. V Pura Vidě si vážíme tohoto krásného řemesla a zručných českých švadlen. V dnešní době to spíš vypadá, že všichni chtějí být manažeři, lídři, investoři, ale bez dobrého řemesla těžko přežijeme. A proto chceme udržet krejčovinu naživu. Navíc jsme lokální firma, máme lokální zákazníky, tím pádem podporovat lokální trh je pro nás samozřejmostí,“ říká Petruccya.

Produkty značky Pura Vida jsou často k dostání pouze v limitovaném počtu kusů. Důvod je jasný – vzhledem k výraznému designu legín je nutné dopřát zákaznicím pocit jedinečnosti.