... v hlavní roli a také jako etická výzva letošnímu létu 

uvodni-nila

Foto: Archiv NILA, model značky Lanius

 

Pro sezonu SS19 NILA představuje jak sortiment již oblíbených módních značek, tak i naprosté novinky. Vůbec poprvé uvádí švédský unisexový label Nudie Jeans a dětské oblečení portugalské rodinné firmy Play Up. Důležitým společným rysem všech značek je ctění principů udržitelné oděvní produkce, od výroby oděvů a volby materiálů po nadčasové uvažování o designu a funkčnosti produktů. Přírodní odstíny organických materiálů pro tuto sezonu zpestřuje zejména sytý tón trávově zelené, přičemž střihům vládne uvolněnost a oversize pojetí.    

 

S jakými značkami se můžete konkrétně v NILA setkat? 

Novozélandští Kowtow patří mezi nejznámější zástupce udržitelných a fairtrade značek. Minimalistický a nenucený styl oděvů se projevuje ve velkorysých střizích. Barevná tonalita pro kolekci SS19 se skládá z černé, námořnického proužku a kontrastní šafránově žluté.

 

Styl německé oděvní značky Lanius se vyznačuje ženskostí a střihovou umírněností, kterou pro aktuální sezonu zjemňují pastelové barvy. Kvalitní přírodní materiály (s certifikací GOTS) a férové podmínky pro všechny zaměstnance i neustálé inovace ve výrobě jsou pro značku samozřejmostí. 

 

Švédskou rodinnou firmu Maska charakterizuje severský styl založený na kombinaci přírodních materiálů ve vynikající kvalitě (vlna, kašmír, bio bavlna, len atd.) a elegantního, nadčasového designu.

 

Inspirace přírodou se u švédské značky Nygårdsanna odráží nejen do její kampaně ke kolekci SS19, ale také do barevné palety, výběru materiálů a struktur textilií. 

 

Značka People Tree. Už více než čtvrt století spolupracuje s farmáři a dělníky v zemích třetího světa s důrazem na férové podmínky a ekologickou výrobu včetně volby materiálů. Hrdě se hlásí k fair trade certifikaci WFTO a FLO.

 

Spodní prádlo etické značky The Nude Label vzniká v rodinné továrně ve španělské Valencii. Jednoduchý design klade důraz na pohodlí, funkčnost a přirozenou krásu ženského těla. 

 

nila  

Foto: Archiv NILA, mix módních značek zastoupených v NILA