Nová kolekce Fyodor Golan na London Fashion Weeku

uvodni


Designéři Fyodor Podgorny a Golan Frydman přichází se zimní a podzimní kolekcí „Never Just A Little“, při jejíž tvorbě se nechali inspirovat živými barvami a tvary kultovních nalepovacích papírků Post-it. Fyodor Golan kolekci představili v rámci svého 5. výročí na prestižní přehlídce London Fashion Week.

 

Nepřehlédnutelnou součástí kolekce jsou „lepíky“ s ručně psanými poznámkami po vzoru 3M Post-it notes. Návrháři se nechali inspirovat jejich pestrými barvami a prověřenou spolehlivostí. Nebáli se je proto využít ani k zakrytí intimních partií těla. Vlajkovou lodí celé kolekce jsou šaty zhotovené z průhledného PVC, kde Post-it strategicky zakrývají oblast hrudníku.

 

1  

Přestože jsou jednotlivé části kolekce stylově rozdílné, celou kolekcí se prolínají hravé barvy papírků s ručně psanými poznámkami, které působí jako sjednocující a rozpoznávací prvek kolekce. Hravé tóny s experimentálními řezy kontrastují s vybranými texturami. 

 

„V 3M milujeme kreativní spolupráci, ostatně i naše kultovní Post-it notes jsou nástrojem k zachycení tvůrčích myšlenek a jejich sdílení. Na spolupráci s Fyodor Golan jsme opravdu pyšní. Způsob, kterým návrháři využili naše Post-it, posouvá jejich vnímání opět dále. Z domovů a kanceláří se hravost a kreativita přenese i do ulic a Post-It budou zdrojem další inspirace,“ říká Eric Quint vrchní designer 3M.

 

Kanárkově žlutý Post-it spatřil světlo světa před 35 lety a představuje významný mezník v dějinách komunikace. Stal se ikonickým symbolem pro to, jak zhmotnit myšlenku.