V hledáčku šikovných švadlenek, které inspiruje a tvorbou provází náš magazín, tentokrát uvízla autorka jménem @violet_mirka.

  hashtag-uvod
                                                                                                                                               foto: IG @violet_mirka

 

Co nás v redakci vždy nejvíc potěší? Vaše dokonalé výtvory, k jejichž vzniku přispěl právě magazín Burda Style. Tentokrát nás označení @burdastyle_cz dovedlo k autorce jménem @violet_mirka.

 

Její povedené modely, které vystavuje na svém instagramovém profilu, jsou téměř výhradně tvořené podle střihů z magazínu Burda Style a nás nadchly nejen zpracováním, ale i invencí při výběru materiálu. Jedním z nejnovějších kousků, které na profilu najdete, je inovovaná mikina s řasenými rukávy z pohodlného, ale efektního žebrovaného úpletu. Proč si Mirka vybrala právě tento model?


"Střih na mikinu s nařasenými rukávy jsem si velice oblíbila, a to právě díky tomu, že nařasené rukávy pozvednou obyčejnou mikinu na vyšší úroveň. Když navíc zvolíte vhodný materiál či vzor látky, tak si ušijete pohodlný, ale přesto elegantní kousek do svého šatníku, který využijete při mnoha příležitostech. Já jsem si vybrala jednobarevný žebrovaný úplet (ottoman) v bordó barvě, který je velmi příjemný na dotek a zároveň se s ním hezky pracuje. Už když jsem šila ze "žeber" pro dceru, hned jsem věděla, že pro sebe si taky musim něco podobného vytvořit."


  hashtag-detail
                                                                                                                                        foto: IG @violet_mirka

 

A jak se autorce pracuje s našimi střihy? Zjevně už je má doslova v malíku, dovede totiž sama provést modelaci přesně odpovídající jejím aktuálním představám. A to už svědčí o pokročilé úrovni zručnosti, kterou si, jak sama říká, Mirka vybudovala právě pod taktovkou našich modelů především ze speciálů Burda Easy:


Tentokrát jsem si střih lehce pozměnila tím, že jsem rukávy nařasila i ve spodní části. Jestli s řasením rukávů nemáte žádné zkušenosti, nemusíte se obávat. Ve speciálech Burda Easy jsou dopodrobna popsány veškeré postupy, a řasenítak bude i pro vás hračka. V nadcházejícím chladném období se vám tahle mikina v šatníku neztratí. Stačí popustit uzdu fantazii a sednout k šicímu stroji. Já sama jsem si ji ušila hned ve třech různých verzích."


Tak co, kdy se do něčeho podobného  také pustíte? Můžete začít klidně hned, střih na  pohodlné mikiny ze speciálu Burda Easy 1/2020 máte k dispozici v  našem e-shopu, a to hned ve  třech variantách!


hashtag-kolecko