Softshellové kabátky vzniklé na základě střihů z Burdy jsou neodolatelné a vaše děti ochrání před každou nepřízní počasí.

softshell-04
                                                                                                                                                                                foto: IG violet_mirka

 

Šití pro děti – to je dvojitá radost. Své o tom ví i @violet_mirka, která se tentokrát pustila do parádních softshellových bundiček. Vytvořila hned dvě varianty – pro kluky i holčičky, a nás její výtvory opět naprosto nadchly!

 

 

Model 1: Pro všestranné parádnice

softshell-03
                                                                                                                                             foto: IG violet_mirka

 

Mirka tentokrát svou invencí obohatila střih na dětskou bundičku, který najdete ve speciálu Burda Best of 02/2021, věnovaném nejúspěšnějším dětským modelům. Vznikla tak dívčí varianta praktické a krásné softshellové bundy.


"Podzim se neobejde bez softshellu a u dětí to platí obzvlášť. Dětí chtějí zkoumat, objevovat a taky skákat do kaluží, a v tom je softshell dokonalým parťákem. Udrží je v teple a suchu po dlouhou dobu. Na tento dívčí softshellový kabátek mi posloužil střih na unisexovou bundu z dětského speciálu Burda Best of. Střih jsem si opět poupravila tím, že jsem prodloužila zadní část, místo kapuce jsem zvolila límec a zip jsem zakryla širokou přední podsádkou, aby dostatečně ochránila před větremm," říká autorka o svých nejnovějších modelech.

 

A myslela i na praktické bezpečnostní prvky. Dny už se nepříjemně zkracují, reflexní detaily tak přijdou vhod. Pro naše nejmenší jsou obzvlášť důležitým detailem: "V zimních měsících nezapomínejte na bezpečnost, s tím pomůže reflexní paspulka, kterou jsem všila po celé délce přední podsádky."Model 2: Pro malé objevitele

softshell-05
                                                                                                                                            
foto: IG violet_mirka
        
                                                                                                                    

Stejně energicky se Mirka popasovala i s chlapeckou variantou softshellového kabátku. Využila střih klasického duffle coatu (model 133) z loňského říjnového vydání Burda Style 10/2021 a výsledek skutečně stojí za to. Upravené kapsy a kontrastní lemy bundě propůjčují ryze osobitý vzhled, ve kterém se původní model zrcadlí jen okrajově. Zajímavá změna! A co o práci na tomto modelu říká jeho autorka?

"Tento kabát je ukázkovým příkladem toho, jak lze se střihy v Burdě kreativně pracovat. Na samotný kabátek jsem použila jen základní originální střih a kapsy. Vše ostatní jsem vynechala a místo toho prodloužila zadní část, límcem nahradila kapuci  a všila vnitřní podsádku zipu i s krytím u krku," shrnuje zkušenosti s šitím Mirka a my se už můžeme těšit na další její kreace.

 

A že se jí to opět povedlo! Malí objevitelé budou v těchto kouscích podzimní dny trávit skutečně stylově, aniž by utrpěli jakoukoli újmu způsobenou nepřízni počasí. Vy si můžete střih na duffle coat nebo na unisex bundičku pořídit také prostřednictvím našeho obchodu, který najdete na webu www.burdastyle.cz. Střih a návod na bundičku v obchodě najdete již brzy.

 

softshell-01