Designér a šperkař Hanuš Lamr se opět rozhodl přispět do charitativní aukce Helping Dolls, jejíž výtěžek půjde na pomoc znevýhodněným dětem.

hanus-02
                                                                                                                                         foto: Helping Dolls

 

Do 7. ročníku projektu Helping Dolls věnoval Hanuš Lamr tentokrát panenku Amu, tajuplnou japonskou lovkyni perel. K jejímu zhotovení mu posloužily nejrůznější materiály, kromě světoznámé panenky Barbie je to také stříbro, sklo, staré zrcadlo a sladkovodní perly.


„Moje Ama je oděná do plátkového stříbra. Brýle, které má na očích, jsou ze stříbra vytvořeným šperkem. Z panenky Barbie se najednou stala asijská bohyně, soška idolu z dávných časů, která se stejně jako posvátné chrámy odráží na klidné a nezčeřené hladině rozjímání,“ popisuje svou panenku designér.

 

  hanus-01
                                                                                                                                       Ama | foto: Helping Dolls

 

V roce 2021 se právě panenka z dílny Hanuše Lamra, stylizovaná do podoby „rock star“, stala tou nejúspěšněji vydraženou. Vyvolávací cena 8 000 Kč se nakonec vyšplhala díky štědré dražitelce až na 90 000 Kč. Designér věří, že i letos udělá radost nejen novému majiteli, ale především dětem, které to opravdu potřebují.„Vážím si toho, že mě organizátoři opět oslovili a já tak díky tomu, co umím nejlépe, můžu přispět na dobrou věc.“

 

 

Panenku Hanuše Lamra si můžete spolu s ostatními draženými objekty prohlédnout v Pasáži českého designu (Pasáž České národní banky v ulici Na Příkopě v Praze).

 

  hanus-04
                                                                                                                                   Designér Hanuš Lamr | foto: IG profil H.L.

 

 

O projektu Pink Carpet: Helping Dolls

Zakladatel „Helping Dolls“ František Anděl dokázal úspěšně propojit svět módy, panenek a designérů. Společně s firmou Mattel vytvořil a začal realizovat jedinečný projekt, jehož cílem je pomáhat dětem bez rodiny a rodičů. Čeští i zahraniční talentovaní designéři každoročně připravují vlastní originální modely pro panenky Barbie, které putují v rámci gala večera do dobročinné dražby. Letošními ambasadorkami projektu jsou herečky Petra Špalková, Sabina Laurinová, Denisa Nesvačilová a zpěvačka Annamária ď Almeida, vítězka talentové soutěže The Voice Česko Slovensko 2019.

Výtěžek z dražby poputuje do Fondu ohrožených dětí, letos vzhledem k situaci organizátoři věnují část peněz také konkrétnímu dětskému domovu na Ukrajině.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KDO JE HANUŠ LAMR

Designér a tvůrce osobitých šperků Hanuš Lamr (1976) je absolventem Ateliéru sochařství kovu a šperku pod vedením V. K. Nováka na pražské VŠUP. Absolvoval profesní stáže v Izraeli a v Německu, v současnosti žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách soukromých sběratelů i kulturních institucí, např. v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. V roce 2011 byl osloven Ministerstvem zahraničních věcí ČR a vytvořil speciální brož pro Madeleine Albright. V roce 2014 představil Lamr svou práci na prestižním veletrhu luxusních šperků a hodinářství Inhorgenta v Mnichově. Jeho celoživotní inspirací a vášní je příroda, pro svou práci nejčastěji volí stříbro, zlato, drahé kameny a také syntetickou pryskyřici s práškovými pigmenty.  Za kolekci Lust for Eden obdržel nominaci na Czech Grand Design 2019, za objekt Vínek a kolekci Noli me tangere nominaci na Czech Grand Design 2020.