Topmodelka Zuzana Stráská tváří kampaně

uvodni-mentlova

Foto: Matúš Tóth  

Kolekce IAM pro jaro a léto 2016 návrhářky Ivany Mentlové je inspirovaná érou sedmdesátých let a ikonou té doby – britskou herečkou a zpěvačkou Jane Birkin. Dominují kožené modely, které jsou pro návrhářku typické, semiš, exotická kůže, hedvábí, bavlněná krajka, a to v barvách, jimiž jsou šedá, černá, písková, smaragdová, cihlově červená, bílá.

 

 

Novou tváří kolekce přední české návrhářky  Ivany Mentlové se stala topmodelka Zuzana Stráská (26), aktuálně nová ambasadorka projektu Schwarzkopf Elite Model Look pro Českou republiku, kdy tento post přebrala po naší jediné Miss World Taťáně Kuchařové (ta byla shodou okolností již šestkrát tváří kampaně designérky) a topmodelce Pavlíně Němcové. Modelka Stráská svoji kariéru odstartovala právě v soutěži Elite Model Look. Střídavě žila a pracovně působila v Paříži, Miláně, Londýně a New Yorku. Nafotila například kampaň pro značku Dolce & Gabbana se známým fotografem Mariem Testinem. Předváděla pro prestižní módní domy jako Chanel, Chloé, Alexander McQueen, Vivienne Westwood ad. Objevila se na titulních stranách magazínů L’Officiel, Elle, Harper’s Bazaar, Marie Claire, Velvet aj. 

 

mentlova

Modelka Zuzana Stráská s návrhářkou Ivanou Mentlovou. Foto: Mia Mirrelli


„Zuzanu znám dlouho, pracovně jsme se potkaly na několika projektech, které jsem oblékala – kampaň pro Klenoty Aurum, Pietro Filipi… Svou osobností, jak se ve městě dokáže prosadit, je svá, něčím punk, věčně hledající, ale přitom ví, co chce, přesně zapadá do mé představy o moderní ženě. Je krásná, charismatická, velká profesionálka s mnohaletými zkušenostmi ze zahraničí,“  nešetří superlativy návrhářka.  „S Ivanou Mentlovou jsem si spolupráci přála už dlouho a jsem ráda, že nám to vyšlo. Její tvorba je mi velmi blízká a ona sama je mi inspirací. Nejvíc mě baví nadčasovost jednotlivých kousků,“  říká Stráská.

 

Kampaň nafotil v Praze renomovaný fotograf Matúš Tóth a o vizáž se postarala make-up artistka Ivana Tokárska


Galerie: Kolekce jaro/léto 2016 módní návrhářky Ivany Mentlové