Módní návrhářka si v italské Florencii převzala prestižní ocenění.

  jitka-03
                                                                                                                                            foto: archiv Jitky Klett
                              

V závěru tohoto roku si Jitka Klett, česká módní návrhářka úspěšná i za hranicemi, přivezla z italské Florenice významné ocenění na poli módního designu.

 

Slavnostní ceremoniál s galavečeří při příležitosti udělování titulů PREMIO EUROPEO ST.OSCAR DELLA MODA proběhl 5. prosince v historickém sále muzea Fondazione Franco Zeffirelli v centru Florencie. Mezi oceněnými byli zástupci módního byznysu z celé Evropy, elita oceněných designérů různých národností, osobnosti ze světa módy i celebrity napříč zábavním průmyslem.

 

jitka-04
                                                                                 Na předávání návrhářku doprovodily dcera a kamarádka | foto: archiv Jitky Klett

 

Módní návrhářka Jitka Klett je první osobností z České republiky, která toto ocenění v podobě stříbrné sošky v historii soutěže převzala. Událost má kromě ocenění významných osobností z módního businessu také hlubší význam. Nezabývá se jen módou a luxusem, ale také pomáhá těm, na které se štěstí v životě neusmálo – díky darům Nadace Zeffirelli i letos rozdělí tisíce euro.

 

Když se  začátkem roku 2020 Jitka Klett o nominaci dozvěděla, na chvíli tomu nemohla uvěřit. Jak sama říká, blesklo ji hlavou, že jde o nepodařený vtip, omyl či chybnou adresu. "V jednu chvíli se u mne vystřídaly všechny zvláštní pocity a emoce."  Vyžádané materiály z tvorby a profesního života ale porotě nakonec zaslala. A o několik měsíců později přišla radostná zpráva. Porota její ocenění potvrdila. Přestože pandemie  slavnostní cermeoniál udílení cen o téměř dva roky odložila, letos si Jitka Klett v centru toskánské metropole stříbrnou sošku konečně převzala. A rovnou z rukou známého italského herce Antonia Zequily.

 

  jitka-01
                                                                                                            Antonio Zequila a Jitka Klett | foto: archiv Jitky Klett

 

Módní návrhářka Jitka Klett působí v módním světě již 27 let, za tu dobu rozšířila vědomí o svém jménu i za hranice. Prezentovala svou tvorbu již v 18 zemích. Její modely charakterizuje důraz na ženskost, harmonii a eleganci. Jitka Klett se řídí filozofií nadčasovosti a jejím vlivem se neřadí do žádného módního trendu, naopak – sama se trendem stává.