Nová módní kolekce zn. IMRECZEOVA na sezonu podzim/zima 2017/18

2


Kolekce MON pro podzim/zimu 2017/18 módní značky IMRECZEOVA, kterou představila na Mercedes–Benz Prague Fashion Week, pracuje s motivy a formou tradičního oděvu japonských samurajů. Monochromatické modely oživují propracované detaily ve formě prošívání, které jsou pro návrhářku značky typické. Neutrální černou, bílou a šedou doplňuje výrazná sytě modrá barva.

 

Na oblečení se ve formě prošívání nebo textilních aplikací objevuje motiv samurajského MONU, znaku ve tvaru kruhu, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby.

 

„Zvolila jsem MON ve tvaru stylizované a geometrizované chryzantémy, kterou v Japonsku historicky mohl používat pouze císař nebo jeho rodina. Na modelech v kolekci se uplatňuje v redukované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Tradiční oděv japonských samurajů jsem odlehčila a postavila do konfrontace s klasickým současným kusem oblečení – pánskou košilí.“


3

 

Čisté minimalistické linie oblečení narušují zmíněné prošívané detaily – abstrahované segmenty MONU. Zpevnění a zesílení částí oděvů rounem umožnilo autorce pracovat s objemem a plasticitou a zároveň tím prošívání získalo na hloubce.

 

Všechny modely v kolekci jsou monochromatické, barevnost je černá, šedá, bílá a sytě modrá. Mezi použité materiály patří přírodní hedvábí, vlna, kůže, viskóza a jemný mikrošusťák. V rámci přehlídky na pražském týdnu módy kolekci mimo jiné vynesla i vítězka soutěže Czechosloval TopModel 2016 Tereza Huberová.

 

1