od Romana Humlíčka jsou jedinečné, perfektně padnou a vydrží spoustu let

uvod


Dopřáli jste si někdy džíny, které jsou vyrobeny přesně podle vašich představ a na vaši postavu? Pokud ne, tak máte možnost svěřit se do rukou Romana Humlíčka, českého návrháře a krejčího, jehož doménou jsou džíny na míru.

 

Materiál 

Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je typický surový (tzv. raw) denim, barvený přírodním indigem. Jedná se převážně o twil z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Lze je však ušít i z řady dalších materiálů. Základem je čistá bavlna nebo bavlna v kombinaci s vlnou, kašmírem či dokonce s hedvábím.

 

foto1

 

Střih

Střih džínů je podřízen vašim představám a vlastnostem vybraného materiálu. Těžší a pevnější denim vyžaduje pohodlnější střih. Naproti tomu denim s elastanem dovoluje ušít džíny víc na tělo. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Dále pak jestli je chcete kombinovat s košilí, se sakem nebo budete džíny nosit jen tak k tričku. 

 

Průběh

Džíny na míru se šijí zakázkovým způsobem (tzv. bespoke). Znamená to, že se nejprve připraví papírový střih, podle kterého se džíny nakreslí na látku a vystřihnu s potřebnými přídavky. Potom se sestehují na zkoušku. U zkoušky se ověří padnutí a domluví se případné úpravách a detaily zpracování.

 

foto3

 

Kromě materiálu na džíny (denimu) si můžete vybrat materiál na váčky kapes, barvu štepovacích nití, způsob zapínání (na zip, nebo na knoflíky), typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů a nakonec i výšivku s vaším monogramem. Můžete mít i svoje představy a nápady, jak džíny odlišit. Džíny se šijí na speciálních strojích tradičním způsobem s přeplátovanými švy. Kalhoty mohou zůstat tzv. raw, nebo se po ušití namáčí ve vlažné vodě (tzv. soke), aby se stabilizoval jejich tvar. Nehrozí tedy, že by se po vyprání srazily nebo změnily tvar či barvu. 

 

Délka výroby a cena  

Výroba džínů na míru trvá tři týdny. Cena se odvíjí od použitého materiálu a zpracování. Džíny na míru můžete mít v super kvalitě již od 5 800 Kč. 

foto2

 

Každé ručně šité džíny na míru jsou neopakovatelný originál. Nošením a praním postupně mění svůj vzhled, přitom si stále zachovávají svoji nenapodobitelnou krásu. Když o ně budete dobře pečovat, vydrží vám mnoho let. Můžete využít i údržbový servis, během kterého se opraví drobné i větší defekty, které mohou během nošení nastat. Džíny jsou snad jediný druh oblečení, kterému opravy nevadí, naopak, dodají jim na originalitě a osobitosti.

Více na dziny-na-miru.cz