Čisté, uvolněné linie a decentní klasika, která má sexy šmrnc.

saty

Model 131, Burda Style 10/2014 

Hlavní návrhářka Fiona Cibani dokonale propojuje kanadskou ležérnost s módou made in Italy.

 

Paní Cibani, v minulosti jste se nechala inspirovat jednou z nejzajímavějších žen uplynulých desetiletí: Charlotte Rampling.

Její smyslnost a elegance jsou nadčasové. Fotografie, které pořídila s Helmutem Newtonem, jsou mysteriózní  a romantické. Tuto náladu jsem chtěla přenést také do jedné ze svých kolekcí.


Navrhujete módu pro silné ženy?

Přesně takové ženy mám před očima, silné a empatické. Sebevědomí, které z nich vyzařuje, se snažím podtrhovat kombinováním mužsky a žensky laděných modelů. Miluji kontrast vážného a sexy stylu. 


Říká se, že různé kultury vyjadřují krásu rozlišně. Vy jste však známá po celém světe. Myslíte, že existuje něco jako globální řeč módy?

Právě řeč bývá tím, co lidi od sebe odděluje. Naštěstí existují hlubší a fundamentálnější druhy komunikace: vyjádření tvarem a barvami, pohybem a gesty. Pravděpodobně mi napomáhá také můj multikulturní původ: rodiče pocházejí z Turecka a Itálie, narodila jsem se v severní Africe, vyrůstala v Kanadě…


Právě tam jste se naučila šít?

Bezpodmínečně jsem se to chtěla naučit. Dokonce jsem již jako páťačka navštěvovala kurz šití. Později jsem pracovala se střihy z Burdy, ty mohu zpětně hodnotit jako dobrou školu. Byly ucelenější než jiné a podařilo se mi díky nim dobře porozumět střihům.


Módní značku Ports vedete společně se svým mužem. Jak komplikovaný je z hlediska vztahů takový „rodinný podnik“?

Ještě donedávna s námi spolupracovala také moje sestra. Rodina je základem společnosti. Podpora, láska a síla, které z ní můžete čerpat, jsou jednoduše k nezaplacení… 

 

ports-1961

Elegantní šaty bez rukávů s asymetrickým předním dílem přesně vystihují sofistikovaný luxus à la Ports 1961: Ženskou siluetu lichotivě zdůrazňuje zavinovací efekt, který volně přechází do rafinovaného rozparku. Knoflíky jsou okrasným prvkem, k zapínání slouží zip vsazený do bočního švu.