Dvojice se rozpovídala o lehkosti, kterou nachází v módě

snimek-obrazovky-2015-10-30-v-13-15-34

Foto: Norbert Bäress, model 127, Burda Style 5/2015  

Pane Drögslere, pane Ehrlichu, vaše značka Odeeh představuje tradiční ateliér. Co to pro vás znamená?

"Ateliér", to je v první řadě zkoušení a kreslení návrhů. Snažíme se celé přípravě věnovat dostatek času a propojit staré ruční práce s technickými pokroky dnešní doby. Nespecializujeme se na Haute Couture, ale také se nedá ve spojitosti s Odeeh hovořit o masové záležitosti. Pomocí krejčovských panen vytváříme velké množství střihů, přičemž první zpracování bývá vždy z kalika. Následnou produkci pak soustředíme do malých německých manufaktur.

Jak byste Odeeh definovali?

Jako změnu, odvahu, mix ručních prací a průmyslových vymožeností. Co se týká přímo kolekcí Odeeh, pak jsou to především tyto pojmy: eklekticismus, napětí, potisky, struktury a neobvyklé hravé kombinace, jejichž rafinovanosti člověk porozumí až tzv. "na druhý pohled".

 Jak vznikají nové kolekce?

Způsob, jakým k tomu přistupujeme, se liší sezonu od sezony. Stále však platí, že Otto působí jako kreativec, který má na svědomí siluety, nákresy a nové linie. Zatímco Jörg zodpovídá spíše za koncepci a řeší především barevnost a materiály. Celkové vyznění pak bývá společným rozhodnutím obou.

Při vaší práci hrajou nesmírně důležitou roli látky...

Každou sezonu hledáme látky a materiály, které nás dokážou vyprovokovat, které pro nás budou představovat něco neznámého. Nadčasovým favoritem jsou exkluzivně pro nás vyráběné žakárové tkaniny a křehký bavlněný popelín – perfektní protipól k opulentním dezénům, které vyvíjíme s našimi tkalci u Komského jezera.

Jak podle vás vypadá látka snů?

Musí být multifunkční a odpovídat své době. Musí být také dobře kombinovatelná. Především ale musí ženám, které bude halit, poskytovat příjemný pocit bezpečí. Příliš dominantní látky nejsou pro nás to pravé. Odeeh je synonymem „lehkosti“ a „hravosti“.

Jak je možné vnést do módy lehkost?

Móda by měla působit pozitivně a člověk by ji neměl brát příliš vážně. V tom, co nosíme, bychom se měli cítit bezpečněji a zároveň šťastněji i uvolněněji. Příliš dominantní kousky jsou sice v jistém ohledu jedinečné, ale zároveň nás omezují. Jedna z našich nejdůležitějších zásad zní takto: Důvěřuj si! Buď odvážný! Kombinuj barvy novým způsobem a za "módními recepty" ponechej otazník.

Je ještě vůbec možné vymyslet nějaký nový střih?

Existují základní ověřené principy, které fungují. Správným předpokladem je, obměňovat je pouze minimálně. Jörg má také spoustu zkušeností se střihy Burda. Jeho babička byla vášnivou amatérskou švadlenou, což bez Burdy zkrátka nešlo. 

 

odeeh-komplet

Širší tričko s ležérně spadlými ramenními okraji a extra hlubokým rozparkem má přední díl nenápadně kratší než zadní. Pro vytvoření dua doporučujeme tento model zkombinovat s rovnými kalhotami na gumu v pase s kontrastním vzorem, který zaručeně nikdo nepřehlédne.