Módní performanci Michala Marka provázely silné emoce

uvod


Módní návrhář Michal Marek představil v centru Prahy v design boutique hotelu NYX tematickou kolekci MŮRA. V šesti podlažích se odehrávající fashion show byla smrští emocí a zdánlivě extravagantních, ve skutečnosti nositelných a různým stylingům, typům postavy vstřícných, extravagantními kuklami ozvláštněných modelů. Choreografie, výrazy pečetěný look modelek, jež se do role můry vžily, přítomné oslovily. Byla to dekadentní hra s krásou na pomezí totálního psycha, dalo by se říct. 


foto11

 

Speciálně vytvořená hudba DJ M2O atmosféru umocnila a tváří dámské kolekce MŮRA se stal androgynní model Tom Diamond, jenž dokázal, že i muž dokáže v brázdě provokativní dekadence a povinné nadsázky fashion show prezentovat ženskému světu určené kreace. 

 

foto1   

„Můra – byl to příběh, který si žil svým vlastním životem, od samotného počátku výroby až po samotný konec. Byla to kolekce, kde něco začíná a něco končí. Můra je emoce, ať příjemná či negativní. Zrod něčeho nového či ukončení starého. Celá kolekce vznikala v extrémních podmínkách za extrémně silného fyzického vyčerpání, mnoho dní bez spánku, mnoho dní bez pochopení sebe sama, bez pochopení ostatních a hledáním pravdy. Extremní situace však přináší mnoho odhalení a poznatků, v extremních situacích poznáváme sami sebe, poznáváme pravé charaktery lidí a vidíme dál či více než během běžných dnů stereotypního života… Člověk musí spadnout na samotné dno, aby mohl stoupat ke hvězdám. Byla to terapie, byla to očista, bylo to o pochopení, bylo to o pravdě, o najití sebe sama“ , popisuje návrhář své pocity i svoji inspiraci. 

 

foto4

 

Večerem hosty bravurně provedla moderátorka a herečka Miluše Bittnerová, která zrod Můry doprovodila citacemi ze sonetů Williama Shakespeara. Afterparty doplnilo live vystoupení stříbrné Superstar Elišky Ruskové, které se Michal stará o image. 

 

foto8

 

Celá kolekce v podstatě vznikala s nulovým rozpočtem a byla závislá pouze na lidech, jež návrháře podporují a věří v jeho kreativitu. MŮRA oslovila mediální sféru, několik stovek přítomných hostů a zanechala po sobě vlečku silných emocí. 

 

foto5  

 

foto9  


„Barevní motýli přelétají z květu na květ a slunce milují. Když zajde, vystřídají je temné, ze svitu měsíce a hvězd slunce žijící můry, jež světlo, k němuž směřují, smrtelně spaluje. Jedna z nich vstoupila i do mě,“  odhaluje své nitro, genezi zrodu návrhář. 

 

 

foto3

 

Hair: Marcel Štástka, Petra Schneiderová
Make up: Ivan Malejovský, Natálie Šťastná
Foto: Anatole Torbin
Video: RedPoint  

www.michalmarek.com