Cit pro šperkařství má v genech, i když o tom z počátku nevěděla... 

uvod


Pod rukama Lenky Kerlické vznikají okouzlující šperky značky 27JEWELRY, jejichž poznávácím znamením je smyslnost a elegance... 


Lenka klade důraz především na kvalitu materiálu a preciznost zpracování. Na některých designech pracuje opakovaně jen proto, aby je dovedla k dokonalosti. Díky zapálení pro její tvorbu vznikají jedinečné šperky s osobitým stylem. 

 

foto2   

 

Lenka tvořila již od mala. Vždy jí zajímaly nejrůznější materiály a po dlouhá léta si přála pracovat se sklem a drahými kovy. Trvalo jí ale až do dospělosti, než se k nim opravdu dostala. Lenka se naučila se sklem pracovat sama. Objevila začátečnické vybavení, a tak to vše začalo. Její vášeň a odhodlání proměnily koníček v profesi. Lenka nejprve vystudovala polygrafii, následně vysokou školu pedagogickou, ale osud ji nakonec zavedl ke šperkařství. Vystudovala zlatnictví a za pomoci prestižní pražské šperkařské značky Ellissi se naučila těm nejlepším technikám, které využívá ve své tvorbě. Později začala do svých designů zahrnovat i drahé kameny, které jejím šperkům dodaly další rozměr.

 

foto1     

 

V průběhu studia zlatnictví zjistila, že je v její rodině tradice zlatnictví velmi výrazná. Při průzkumu rodinných kořenů našla evidenci osmi generací zlatníků, která začíná již v roce 1650. Po tomto zjištění se ujistila, že její talent není jen náhoda, ale dar. Nyní je hrdá na to, že dokázala rodinnou tradici znovu oživit a usiluje o to, aby udržela kvalitu šperků stejnou, jako kdysi nejvýznamější pražský zlatnický rod Kerlitzkých.