Osobitý přístup a servis v oblasti odívání a doplňků

uvodni


Seriál rozhovorů s českými návrháři vznikl díky spolupráci s Evou Krestovou, majitelkou firmy Evi-látky. Na otázky Ilony Nebřenské odpovídá Hana Remešová, která se prezentuje pod značkou HR Style.


Hani, kdy u tebe došlo k rozhodnutí, že se budeš věnovat módě a proč?

Jak to tak u těchto uměleckých profesí bývá, od dětství ve mně rostlo přesvědčení, že se této práci chci jednou věnovat naplno. Velkou inspirací mi byla má babička, která byla modistkou. Už jako malá jsem pletla a tvořila rukama. Bohužel patřím ke generaci, která se obecně moc nedostávala na školy. Sice mám sama vystudováno několik oborů, ale ten, který je mi nejbližší, jsem byla nucena vystudovat dálkově. Svůj sen si vlastně plním až teď – po 20 letech práce v obchodní sféře. Ale i přes tuto pauzu jsem se svého snu nevzdala, vždycky jsem si šila a módu jsem pečlivě sledovala.

 

Ty však nemáš jen klasické zakázkové krejčovství, že?

Možná díky tomu, že jsem načerpala bohaté zkušenosti v obchodě, mi došlo, že nemůžu jít pouze klasickým směrem. Rozhodla jsem se, že to budu dělat jinak než většina, která se v módě u nás pohybuje. Já poskytuji svým zákazníkům full-service. Mám kreativní dílnu, kde pracuji se svou švadlenou, ale mí klienti sem za mnou nejezdí. Pro jejich lepší pohodlí za nimi jezdím domů a dělám jim kompletní styling. Připravuji pro ně celoroční kolekce, navrhuji vše, co potřebují na dovolenou, ples, svatbu, a dělám také materiálovou logistiku.

 

Podle čeho při určování nejvhodnějšího modelu postupuješ?

Hodně podle typologie člověka, materiálů a barev. Do modelu se samozřejmě nakonec promítne celá osobnost, jelikož své klienty dobře znám a pokud jsou noví, snažím se je nejprve poznat. Díky studiu psychologie se mi to, myslím, velmi úspěšně daří.

 

Čím jsou tvé modely ještě výjimečné?

Výjimečnost jim dává naše společná péče. Já se snažím vyslyšet přání nositelky, všechny důležité prvky a své osobní pocity z ní a ona do toho vstupuje svou vlastní osobností. Nesnažím se nijak vnucovat módní trendy, vnímám toho člověka a hledám jeho tajemství, které je někdy potřeba trochu vydolovat na povrch. Většina žen se na počátku trochu bojí, a proto nejsou příliš přístupné pro cokoli nového, ale pokud se mi podvolí a nechají si poradit, jsou nakonec velmi šťastné a svůj názor rychle změní. Dělám je odvážnější. Ženy u nás jsou příliš konzervativní, což vůbec není zapotřebí.

 

foto

 

Proč by si člověk měl dát záležet na tom, co nosí?

Je to hodně o tom, že by se lidé měli začít mít rádi. Pokud jsou srovnaní sami se sebou a jsou v životě šťastní, tak se i rádi obklopují pro ně příjemnými věcmi, které jim dělají radost.

 

Vybíráš materiály jako první nebo až podle zadaného modelu?

Tak i tak. Když mě něco zaujme, hned to koupím. Svou klientelu již důvěrně znám, takže si mohu dovolit vybrat látku i bez jejich vyloženého souhlasu. Spíše mám problém se vzorky materiálů, které by byly na trhu alespoň půl roku.

 

Kde nakupuješ látky?

Vždycky mě nejvíce inspirovaly Evi-látky nebo Bedřich Pavlačka, který má obchod přímo pod nimi. Vím, že se spolu navzájem přátelí a nevnímají se jako konkurence. Chtějí maximálně vyjít vstříc přáním svých zákazníků. Když něco nenajdete v jednom obchodě, pošlou vás k tomu druhému.

 

Má pro tebe móda i nějaký hlubší význam?

Určitě! Vyjádření osobnosti. Od prvního okamžiku je to právě oděv, který říká, jaký ten člověk je nebo minimálně jakou má náladu.

 

Redakčně upraveno a zkráceno. Celý nezkrácený rozhovor v originálním znění si můžete přečíst na Facebooku.


evi