Retro šaty z 50. let jsou funkční a svůdné i ve 21. století

uvod-navrat-do-minulosti2


Každé období s sebou nese svoje, a to i v oblasti módy. Ve dvacátých letech přišly spolu s emancipací kalhoty, o třicet let později dámy opět vsadily na ženské a praktické modely současně. 


Střih na úchvatné rudé šaty pochází z Burdy z roku 1957, není tedy žádnou novinkou, ale takový poklad jsme vám nemohli odepřít! I když jsou kapsy plně funkční, zde jsou spíše na okrasu, a to hlavně zásluhou špičatých patek s knoflíky, které se opakují i na přední liště a na tříčtvrtečních rukávech. Opasek ještě zdůrazní atraktivní figuru ve tvaru přesýpacích hodin.

 

saty

 

V dnešní době bychom je mohli zařadit do takzvaného utility stylu. Ten se vyznačuje především svou praktičností. Díky viskózovému krepu jsou navíc maximálně komfortní. Po vzoru Grace Kelly je lze doplnit o kontrastní opasek, který podtrhne vosí pas a spolu s přiléhavou sukní vykouzlí přitažlivou siluetu. Slaďte je stejně jako dámy tenkrát s ušlechtilými šperky, elegantní kabelkou a botami na podpatku a můžete vyrazit třeba na drink do stylového baru. 

 

Doplňky

Sada stříbrných prstenů, levnesperky.eu 
Kulaté visací náušnice s kamínky, F&F
Zajímavě tvarované červené lodičky, answear.cz 
Kabelka se štrasovou ozdobou, H&M


doplnky


Máte před sebou ples a vybíráte vhodné šaty? Nebo by se vám hodil nějaký nový model do práce? Jestli se vám zalíbily tyto retro šaty, najdete je v únorové Burdě Style


Foto: Astrid Obert, Jan Schmiedel a archiv firem