Je to už víc než šedesát let. Přesto jako by nestárly, tyto retro šaty opět válcují prázdninové trendy.

aktual-saty-uvod

 

Ikonických modelů je celá řada. Když se řekne malé černé, okamžitě si vybavíte Audrey Hepburn, ke Grace Kelly zase neodmyslitelně patří nezapomenutelná svatební róba v romantickém duchu. Jako by i  móda psala dějiny. Stejně ikonickým se s odstupem času zdá být i šatník další světové megastar, francouzské herečky Brigitte Bardot. Její styl dodnes ztělesňují sedmiosminové kalhoty, odhalená ramena či námořnický look. Seznam jejího šatníku by ovšem nebyl kompletní bez bavlněných šatů s takřka korzetovým živůtkem a širokou, bohatě nabíranou sukní.

 

aktual-saty-dovnitr  

 

Právě tyto šaty se před více než šedesáti lety staly inspirací pro modelové designéry magazínu Burda Moden, kteří v červencovém vydání z roku 1961 dopřáli čtenářkám příležitost přiblížit se prostřednictvím tohoto modelu svému idolu a tehdejší hvězdě stříbrného plátna. Čas prověřil, že šaty v midi délce s (původně výrazně vyztuženou) široce střiženou sukní, barevně sladěnými ramínky odhalujícími paže a opaskem, který podtrhne siluetu přesýpacích hodin, neztratily nic ze svého okouzlujícího vzhledu a k ikonickým kouskům se bez problémů řadí i dnes. Patří totiž právě k těm modelům, kterým ani třetí tisíciletí neubralo nic z jejich přitažlivosti.

 

aktual-saty-retrotitul  

 

Ušijte si je podle inovované varianty střihu z aktuálního červencového čísla a vyzkoušejte jejich nestárnoucí kouzlo. Nepromění vás sice v mžiku ve světovou megastar  a idol stříbného plátna, jejich jedinečnost ale pocítíte v přísunu obdivných superlativů, které vyvolají. Najdete je jako model 122 ve velikostech 34 až 44.