Zářivá barva, žensky něžné pojetí. Kalhotový kostým z únorového čísla boří předsudky.

kostym-uvod

 

Kalhotový kostým. Umí sehrát úlohu dokonalého outfitu pro business dresscode, stejně tak ale v mnohých z nás vyvolává nepěkné asociace spojené s jeho vzhledem v nepříliš vzdálené minulosti. Kdo by si nevybavil krabicovié siluety sak s ramenními vycpávkami a typické ženské postavě příliš nelichotící hrubiánský střih kalhot, navíc obvykle z nepohodlných materiálů do dálky signallizujících svůj syntetický původ. To byla 80. léta minulého století a dost možná i mnoho let poté.

 

Varianta pro třetí dekádu nového tisíciletí je ale přes všechny předsudky a zkušenosti z dřívějška neskutečně líbivá. Zaručeně se zařadí mezi nejpřitažlivější zpracování kalhotového kostýmu vůbec.

  kostym-molo
                                                                                                                                                    foto: Imaxtree

 

Nepadnoucí saka totiž odvál čas, komplet současnoti se nesnaží ladné křivky popřít, ale naopak je s grácií vystavuje na odiv! Sako nahradila pohodlně střižená, ale eleganci vyznávající halenka s vázačkou, kalhoty dostaly  do vínku mnoho vzdušných záhybů látky a měkce splývavou siluetu. A zářivý odstín žluté?  Ani ten nebyl zvolen náhodou. Jednak patří mezi aktuální hity nejen v návrhářských kolekcích, skvěle si rozumí i s různými tóny pleti, kterou vždy doslova rozsvítí.

 

  kostym-nakres

 

A jak jej doladit? Odvážnější z nás si k této kráse nazují tenisky či masivní boty s hrubou podrážkou, vyznavačky klasiky budou zřejmě i nadále preferovat spíše lodičky. Jisté je ale, že slušet to v tomto novátorském pojetí klasického kostýmu bude bez rozdílu všem.