9 snadno zrealizovatelných modelů, které najdete v prosincovém čísle!

sirka-very-cool-1

 

Zima není jen o sjezdovkách nebo koulovačkách. My ji vnímáme jako úžasné období experimentů s trendy. A protože úspěch slaví návraty do minulosti, dostala se tentokrát do hledáčku návrhářů móda 70. let, která je mimořádně slušivá i dnes! Představujeme devět modelů, které najdete v prosincovém čísle Burda Style. 


Halenka s rýšky (model 101 B)

velikost 36-44


Byť se střih na klasickou halenku zpravidla pyšní naprosto precizním zpracováním, bývá v podstatě velmi puristický. Strategicky zvolená výstřednost ho hezky oživí. Této role se tentokrát ujalo nadýchané fiží z hustě nařasených rýšků. 

 

sirka-very-cool-4


Kabátek se sponami (model 111 B)

velikost 36-44


Těžko říct, zda vzhled krátkého kabátku ovlivnil víc blejzr nebo bunda. V každém případě mix jejich stěžejních prvků vdechl modelu neotřelý půvab, který ještě podtrhly pruhované pásky se sponami na rukávech. 


sirka-very-cool-7


Sukně s dlouhým zipem (model 119)

velikost 36-44


Dlouhý zip spojuje přední díly áčkové sukně, aniž by se musel skrývat. Naopak vystavuje svoje kovové zoubky na odiv. A to je důvod, proč je třeba si při jeho všívání dávat pozor, aby okolí stehů zůstalo zcela hladké. 


sirka-very-cool-2


Strečové šaty (model 102 B)

velikost 36-44

 

Čisté linie ve spojení s chladnými tóny položily slibný základ pro vznik dokonalých pouzdrových šatů, které splňují i ty nejnáročnější požadavky na správný kancelářský dress code či perfektní outfit na rande s vaším vyvoleným. 

 

sirka-very-cool-3


Blejzr bez klop (model 113 B)

velikost 34-44


Kdo si myslí, že blejzr bez klop a límce nemá váhu, je na omylu. Popracovaný střih sází na bezchybně umístěné členící švy a místrně vymodelované hlavice rukávů, takže se obejdete i bez vycpávek. 


sirka-very-cool-5


Pohodlné kalhoty (model 105 B)

velikost 36-46


Velkého efektu docílíte i s minimem námahy. Sáhněte po zajímavé látce a do tunýlku v pase navlékněte kromě gumy také výraznou šňůrku. Širší horní partie se záhyby slibuje komfort, zúžené nohavice zase lichotí postavě. 


sirka-very-cool-6


Prošívaný kabátek (model 112 B)

velikost 36-44


Meteorologové hlásí nízké teploty a větrno, ale to vás nemůže absolutně rozhodit. V prošívaném kabátku s kapucí bude teploučko a ani vaše vlasy nepřijdou k úhoně. 


sirka-very-cool-8


Volné šaty (model 103)

velikost 36-44

 

Volná silueta působí velice měkce, ale aby tomu tak bylo i ve skutečnosti, je  nutné šít z látky poněkud tužšího charakteru Tenké a poddajné materiály totiž neostávají, ale splývají. Díky knoflíkové liště na zádech vklouznete do šatů úplně hladce.sirka-very-cool-9


Svetřík (model 118)

velikost 36-44


V zimě ustupují trička do pozadí a na scénu přicházejí svetříky z hladkých i strukturovaných úpletů. Jejich tloušťka potom rozhodne o tom, zda se bude konkrétní model hodit pro vrstvení či spíše na sólovou akci.


sirka-very-cool-10


FOTO: Johannes Graf
PRODUKCE:
Anita Bauer