Objevte krásu módy 20. let

2coco
Foto: Chris Farley


Mondénní. Elegantní, ženská, přitažlivá. Tak bývá nejčastěji charakterizována móda dvacátých let dvacátého století. A přesně taková je i následující kolekce ve znamení černé a bílé. 

Všechny střihy jsou dostupné v našem obchodě www.burdastyle.cz včetně detailního českého návodu. 

 

Tričko s černými lemy (vel. 36 – 44) a Skládaná sukně (vel. 36 – 44)

Bezkonkurenční outfit doladěný do nejmenšího detailu tvoří klasická skládaná sukně ze splývavého bavlněného saténu a bílé tričko s černými lemy a s šarmantní mašlí pod krkem. Proporčně a barevně vyvážená kombinace dokonale podtrhuje ženskost.


sukne-triko2  Foto: Chris Farley

 

Rafinovaná halenka (vel. 36 – 44)

Svislými záševky vymodelovaná halenka z mírně prosvítavého šifonu se může pochlubit několika detaily, které jí dodávají na atraktivnosti: Kromě ostře zašpičatělého límce a légy se skrytým zapínáním jsou to originální průramky zvýrazněné krátkými křidýlkovými rukávky a černými stužkami.


halenka2  Foto: Chris Farley

 

Šaty à la 20. léta (vel. 36 – 44) 

Jednoduché a neobyčejně působivé jsou šaty, které na první pohled budí dojem, jako by byly dvoudílné: Živůtek se sníženou linií pasu a decentně naplisovaná sukně podtrhují androgynní vzhled, který spoluutvářel obraz ženy dvacátých let 20. století. Siluetu akcentují příčně naaplikované rypsové stužky, do stran protáhlý výstřih usnadňuje oblékání šatů přes hlavu!

 saty-retro2

 Foto: Chris Farley


Přiléhavé tričko (vel. 34 – 42)

Navzdory maximální střídmosti má přiléhavé tričko z luxusního hedvábného žerzeje čím zaujmout – symetricky zřasené přední i zadní raglánové partie dodávají modelu ženskost, stylovost pak zajišťuje opulentní náhrdelník a samozřejmě klobouk.

 prolehave-tricko2

 Foto: Chris Farley


Minimalistický kabátek (vel. 36 – 44) a Kalhoty à la Marlene (vel. 34 – 44)

Omezit veškeré ozdoby na minimum, i to bylo přáním žen ve dvacátých letech. A tak není divu, že se módní experimenty té doby odehrávaly ve znamení ostrých kontrastů, jak barevných, tak proporčních. Projmutý kabátek kontrastuje např. k široce rozevlátým kalhotám à la Marlene.

 kalhoty-kabatek2

Foto: Chris Farley  


Elegantní top (vel. 36 – 44)

Uvolněná i sebevědomá, dívčí i ladylike: Tolik tváří má žena, která si oblékla top z nepravidelně nasámkovaného žoržetu. Vzhledem ke zdobnosti látky zůstává top velmi jednoduchý, tvarují ho pouze prsní záševky. Model je vhodný i pro začátečnice.


eleg-top2

Foto: Chris Farley