Nová kolekce luxusních variabilních plavek La femme MiMi nám učarovala. Co na ně říkáte?

lafemmemimi-uvod

                                                                                                        Variabilní plavky z kolekce La femme Mimi SS20

 

Za českou značkou s půvabným názvem La femme MiMi stojí již od roku 2007 její zakladatelka, návrhářka MiMi Lan Nguyen. Ideou jejích kolekcí je vedle ryzí ženskosti a vysoce propracované estetiky především bezzbytkovost (zero-waste), princip udržitelnosti  nebo clothes-sharing a s ním spojená vize oděvů dostupných jen ve dvou univerzálních velikostech.

 

Doteky celého světa

Neobvyklé materiály pro své modely Mimi objevuje doslova ve všech koutech světa, neopomíná ale ani svůj vietnamský původ - její kousky mnohdy zdobí tradiční saigonské výšivky nebo jim dominuje vietnamské hedvábí. Pod značkou La femme Mimi vznikají dvě kolekce ročně a dále zero – waste oděvy v samostatných edicích, které je možné zakoupit buď v pražském butiku návrhářky nebo prostřednictvím jejího eshopu www.lafemmemimi.com.

 

 

Luxus od Vivienne

V nejnovější letní kolekci značky La femme MiMi nám jednoznačně učarovaly luxusní, elegantní, ale vysoce variabilní plavky. Tři modely pro letošní sezónu střihem lichotí ženským křivkám, dávají prostor pohybu i fantazii a samozřejmě především reprezentují myšlenku udržitelnosti a bezzbytkovosti, přesně podle pravidel MiMi Lan Nguyen. Pro výrobu jednoho ze svých luxusních (nejen) plážových kousků návrhářka využila materiál vyráběný pod hlavičkou věhlasného módního domu Vivienne Westwood. Druhá varianta plavek disponuje pohodlným střihem s nevykrojenými partiemi kolem třísel a širokými ramínky s variabilním vázáním, což jistě nadchne ženy všech věkových skupin i tělesných tvarů. Třetí typ – oboustranné plavky se sametovou vazačkou, potěší hravé milovnice módy a rychlé změny. 

 

  lafemmemimi-vw

                                                                                      Extravagantní vzory na textili, která pochází z módního domu Vivenne Westwood

 

Nejen k vodě

 Všechny tři modely ale rozhodně nemusíte "provětrat" jen u vody. Jak říká sama návrhářka: "Mé plavky jsou společenské, variabilní. Představuji si, že je budete nosit i na jógu, jak samotné, tak s legíny. Sice nevíme, kdy budou bazény zase otevřené, ale do té doby se můžeme potkat stylově u Vltavy," podotkla Nguyen. Do bazénu sice nyní už zase v omezeném režimu můžeme, tyto plavky můžete ale s grácií vynést i jako stylové body k sukni nebo v kombinaci se sportovním ouftitem. Zkrátka nebudou většinu roku zahálet ve skříni, jako se obvykle plavkám stává. 

 

lafemmemimi-modre

                                                                                                             Řešení ramínek nabízí několik způsobů nošení

 

Všechny tři modely reflektují i naprostou bezezbytkovost při výrobě, přesně v duchu principu ekologické udržitelnosti, který je Mimi a její značce vlastní.

 

lafemmemimi-tri

                                                                                                                                                                Tři varianty plavek La femme Mimi SS20

Více na www.lafemmemimi.com