Módní blogerka Mademoiselle Iva pomocí střihů z Burdy čaruje s recyklací oděvů. 

  blog-uvod-01
                                                                                                                                        foto: blog Mademoiselle_IVA

 

Upcycling, tedy způsob, jak využít již nepotřebné nebo nepadnoucí kousky a vdechnout jim nový život, je jedním z největších trendů doby. Model 113 z květnové Burda Style se stal inspirací pro nejnovější upcyklovaný kousek blogerky, která si říká Mademoiselle Iva. Takže když v obchodě objevila plisovaný top přesně v odstínu, který jí vyhovoval, neváhala a ihned se  – za asistence zručné maminky – pustila do šití.

 

  blog-uvod
                                                                                                                Top před a po. | foto: blog Mademoiselle_IVA"Už delší dobu jsem toužila po topu bez rukávů s plisovaným zadním dílem, který bude delší než přední. Střih, který tomu odpovídal, vyšel v květnovém magazínu Burda Style, takže když jsem pak ve výprodeji narazila na plisovaný top ve stejném odstínu jako materiál, který mám doma odložený na blůzku, neváhala jsem ani minutu. Doma jsem hned otevřela časopis a pustila se do tvoření," říká o vzniku svého nejnovějšího kousku Mademoiselle IVA.

 

  blog-dovnitr
                                                                                                                                   foto: blog Mademoiselle_IVA


A jak jí šla práce s naším střihem od ruky?

"Trošku jsem pozapomněla, že práce s plisé není žádná legrace. Je třeba jej pěkně připravit – naskládat, zašít a vyhnout se zvlnění. Zadní díl střihu maminka přizpůsobila podle délky původního plisovaného topu. Tentokrát vlastně většina práce zbyla na mou maminku. Samotné šití topu náročné nebylo, největším oříškem byla jen manipulace s náročnějším materiálem."

 

Výsledek ale rozhodně stojí za to!

 

Střih na jednoduchý kombinovaný top si můžete pořídit v našem  e-shopu a ušít si stejně krásný kousek, jako blogerka Iva. Tak ať vám jde práce od ruky!

 

  blog-iva-01
                                                                                                                                    foto: blog Mademoiselle_IVA