Halenky, topy a tričko – 5 nezbytných kousků na novou sezónu

uvod-tric-ka

Foto: Jonathan Klein


Přivítejte léto s novou kolekcí triček, topů a halenek. Všechny tyto singly se dají velmi dobře kombinovat, některé se vyplatí ušít rovnou ve více barevných variantách. 

 

Střihy s návody k šití jsou k dispozici v e-shopu.

 

Jednoduchý top (vel. 36 – 44)

Stylovým pozdravem létu je lehké tričko nátělníkového střihu, ovšem s ženskými prvky v podobě zřasení kolem výstřihu, krátkého předního rozparku a ramínek z ozdobné porty.

 

  top-s-edy

 

Tričko s motýlími rukávy (vel. 36 – 44)

Dominantou trička jsou široké rukávy motýlího střihu. Střih se směrem dolů mírně zužuje a pěkně modeluje postavu, hodí se pro ženy s větším horním obvodem.

 

top-petrolej

 

Halenka s nařaseným stojáčkem (vel. 36 – 44)

Vrcholně ženská, noblesní a přitom velmi komfortní je halenka z elastického krepsaténu, díky němuž je nejen pohodlná na nošení, ale i snadná na údržbu. Typický styl business sází především na nápadité detaily, například na originální zřasený stojáček, jehož přední okraj se jednoduchým trikem protáhne rozparkem a připne patentkami, úhledně vypadají i klasické manžety s knoflíčky.

 

top-ru-z-ovy

 

Halenka se skrytým zapínáním (vel. 36 – 44)

Halenka se skrytým zapínáním je šita ze čtyř dílů. Švy neprochází klasicky kolem ramen, ale prostředkem modelu – zadní je uprostřed zádové části, přední, mírně na stranu, je nahrazen skrytým zapínáním.

 

top-hne-dy

 

Top s uzlem (vel. 36 – 44)

Zatímco záda tvoří jen jeden hladký díl, vpředu je top rafinovaně rozčleněn a důmyslně překroucen a propojen. Šarmantními detaily jsou kimonově přepadající ramenní okraje a hluboký špičatý výstřih.

 

top-fialovy