Řetízkové náramky, brože, náhrdelníky a náušnice. Bez nich se neobejdete. V čem být in i na podzim?

  sirka-sperk

 

Rozkošné tvary, zvířecí motiv, diamantové kamínky nebo drobné perly. Co všechno vládne aktuální sezóně?

 

Neokázalý luxus

Podle odborníků je v současnost nejžádanější bílé zlato a platina. Na dračku jdou v poslední době takové šperky, které vypadají jednoduše, elegantně, nepoutají pozornost, ale přitom jejich hodnota je poměrně vysoká. Takové kousky se pak dají nosit nejen do společnosti, ale hodí se i pro běžné nošení či na nákupy.

 

Extravagance s odvahou

Češky jsou oproti zahraničním ženám méně nakloněny k odvážnějším designům. Zatímco nositelky třeba v Německu nebo Itálii se chtějí něčím módním odlišovat a mít něco „extra“, u těch tuzemských tento trend příliš nefrčí. Extravagantní šperky totiž okamžitě upoutá pozornost. A jak takový extravagantní šperk poznáte? „Často jsou v kontrastu náhrdelníky z kaučuku nebo kůže, na kterých jsou navlečené závěsy a přívěsky z bílého či růžového zlata. V nich jsou precizně zasazené drahé kameny, třeba diamanty, safíry nebo smaragdy. Oblíbené jsou i velké přívěsky z broušených polodrahokamů, jako je akvamarín, ametyst, spinel nebo topaz, které se vybrušují do tzv. fantasy brusů,“ doplňuje zlatník Marek Odstrčil, který šperky s jedinečným rukopisem Esterstyl zhotovuje podle návrhů své ženy Ester už téměř třicet let. 

 

sirka-sperky-estelle

Prsteny s polodrahokamy, Esterstyl, cena k doptání na  www.esterstyl.cz

 

 

Ke hvězdám

Mystické motivy dominují například v nové zimní kolekci Swarovski. Inspirací bylo severské noční nebe, díky němuž dokáže každý outfit proměnit v něco skutečně nadpozemského. Ve výběru jsou elegantní i výrazné kousky.

 

sirka-sperky-swarovski

Foto: Swarovski (PR)

 

S jelenem na klopě

Vánoční atmosféra by nebyla dokonalá bez adventních motivů. Letošní kolekce šperků se zvířecími motivy je bohatá. Mezi zajímavé kousky patří například limitovaná kolekce značky Deers. Jejich velké i malé jelínkové brože dokáží ozdobit nejen kabáty, ale také náhrdelníky, náramky nebo kabelky.

 

sirka-sperky-deers

Foto:  DEERS

Galerie: Šperky FW19
Magnolie sponka přívěsek přívěsek náušnice prsten náramek Náušnice Psten náušnice