Až uvidíte, jak se s nimi vypořádala blogerka Mademoiselle Iva, třeba konečně začnete!

  preulozeno-iva-culottes-02
                                                                                                                                   foto: blog Mademoiselle_IVA

 

Střih z letošního speciálu Burda Best of  01/2021 se stal inspirací pro nejnovější kousek šikovné slovenské blogerky Ivy Klepáčové alias Mademoiselle Iva, která spolu se svou maminkou vytváří nejen podle modelů z Burda Style své modely – vlastnoruční, neokoukané, upcyclované či jinak respektující trend slow fashion.

 

Nejinak je to i s těmito culottes, které najdete ve zmíněném speciálu pod názvem kalhotová sukně, model č. 9. Sukni totiž znovuobjevené a oblíbené rozevláté culottky připomínají nejvíce. Obzvlášť když zvolíte vzdušný, splývavý materiál, který rozpohybuje každý krok  – přesně po takovém sáhla tentokrát i Iva. Látku si sice původně pořídila pro tvorbu letních šatů, titulka speciálu ale rozhodla, že vše je nakonec jinak. A výsledek je famózní!

 

  preulozeno-iva-culottes-01
                                                           Vzorované kalhoty na titulce inspirovaly Ivu při výběru látky | foto: blog Mademoiselle_IVAA jak se jí tentokrát pracovalo  podle zmíněného střihu? 

"Ušít kalhotovou sukni není až tak náročné. Potřebujete jako vždy mnoho trpělivosti a také správně číst, co se píše v návodu. Ten je napsaný srozumitelně a samozřejmě nechybí ani střih, složený ze dvou střihových dílů. My jsme navíc model doplnily o kapsy. Bez kapes totiž nemám ani jedny šaty či kalhoty. Culottes budou vypadat nejlíp ze splývavé látky, tak docílíte správného "sukňovo–kalhotového" efektu. Za mne je to kousek, který určitě oceníte. Ať už pro letní večery nebo při cestování."


preulozeno-iva-culottes-07
                                                                                                             
Výsledek stojí za to! | foto: blog Mademoiselle_IVA
       


Pokud vás Iva svým nejnovějším modelem inspirovala, můžete se ihned pustit do šití, střih na kalhotovou sukni totiž najdete  kromě časopisu také pohodlně v našem eshopu.


preulozeno-iva-culottes-05