Nejenom z filmů 

uvodka-ples

 

Plesová sezóna je jednoznačně nejnáročnější v hledání dokonalého stylingu, který splní nároky etikety, podtrhne kouzlo osobnosti a umožní příjemně se bavit a užít si radost z tance. Přinášíme proto inspiraci ve výběru těch pravých šatů. V našich modelech se budete moci proměnit do filmové hvězdy, okouzlující divy i rafinované femme fatale.

 

Na motivy populárních filmů

Která z nás by se nechtěla na moment stát hrdinkou oblíbeného filmu? Využijte slavnostní události a proměňte se do hvězdné Marilyn Monroe, Bond girl Bérenice Marlohe, slavné Julie Roberts či tanečnice Leslie Caron.

 

Jak si vzít milionáře, šaty podle Marilyn Monroe (vel. 36 – 44)

Jistě správnou volbou k dosažení vysokých cílů jsou sexy šaty s asymetrickým ramínkem, vždyť v podobných sladká Marilyn coby chudá modelka Pola okouzlovala bohaté Američany již v roce 1953. Večerní model z lesklého dyšesu podtrhuje všechny přednosti štíhlé postavy a v provedení v sytě růžovém odstínu pink působí velmi moderně. K šatům patří ještě svrchní sukně, která se připíná na opasek.

 

ru-z-ove-marylin
Foto: Bodo Rickassel

 

Skyfall, šaty pro Bond girl (vel. 36 – 44)

Francouzka Bérenice Marlohe se na Jamese vyzbrojila hlubokým výstřihem. Rafinovaná je hra s průsvitnými krajkovými a neprůsvitnými krepovými plochami, které jsou v bočních partiích pro jistotu podloženy žoržetem v tělové barvě.

 

cerne
Foto: Bodo Rickassel

 

Pretty Woman, šaty pro Julii Roberts (vel. 72 – 88)

Další romantický příběh o chudé dívce a krásném milionáři – v roce 1990 nezůstalo v kinech jedno dívčí oko suché... Jak známo, šaty dělají člověka, ovšem červený model s odhalenými rameny, bohatě nadrapovaným živůtkem a s přinechanou vlečkou z vás udělá perlu tanečního sálu! O patřičný efekt se postarají i v bocích přichycené pruhy látky svázané volně na uzel.

 

c-ervene-julia
Foto: Bodo Rickassel

 

Američan v Paříži, šaty à la Leslie Caron (vel. 34 – 42)

V nestárnoucím filmu s hudbou George Gerswina Američan v Paříži poplete americkému malíří (Gene Kelly) hlavu půvabná tančnice Lise (Leslie Caron) v odvážných šatech. Na jejich nařasené sukni jsou našité obloukovité šifónové pruhy které při tanci divoce vlají zatímco perfektně vytvarovaný živůtek se špagetovými ramínky sedí jako ulitý mj. také díky tomu, že se modeluje přímo na těle.

 

zlute
Foto: Bodo Rickassel

 

Plus size diva

Ženská silueta plnějších křivek je nepřehlédnutelná v rafinovaném střihu a v množství kvalitní látky, která lehce splývá. Jako svůdná diva se budete cítit v empírovém střihu zdůraznící dekolt. Asymetrický šifónový šál zas podtrhne kouzlo bohyně. 

 

Empírové šaty (vel. 44 – 52)

Pochlubit se svými přednostmi můžete v šatech s bohatě nařaseným živůtkem a dlouhou úzkou sukní. Decentní ozdobou je rozparek v délce nad kolena.  

 

modre-plus
Foto: Nicole Neumann

 

Rudá róba (vel. 44 – 52)

Princesově projmutý model s asymetricky naaranžovaným šifonovým šálem a godetově rozšířenou sukní oslní na plese stejně jako v opeře. 

 

cervene-plus
Foto: Michael Munique

 

Minimalismus a pánský styl

Pokud neholdujete opulentním róbám a přílišné ženskosti, vsadit můžete na minimalismus v podobě dlouhé černé sukně a bílé košile či rovnou zvolit styling inspirovaný pánským stylem včetně společenských kalhot.

 

Černá sukně (vel. 34 – 44) s halenkou (vel. 17 – 21)

Klasickou eleganci podtrhne dlouhá černá sukně s bílou halenkou. Rozevlátost sukně vyplývá z hlubokého předního protizáhybu, půvabná halenka s vysokými manžetami a se zavinovacím efektem je spíše polopřiléhavá.  

 

minimalismus
Foto: Peter Brandon

 

Společenská vesta a kalhoty se šerpou (oboje vel. 72 – 88)

Chlapecky elegantní outfit tvoří typické kalhoty ve stylu Marlene s širokou saténovou šerpou a černá vesta obohacená o poloviční rukávky z hedvábného dyšesu. Kalhoty se záhybky v pase a s ostře sežehlenými puky zdobí lesklé saténové lampasy – i díky navazující šerpě opticky velmi zeštíhlují a prodlužují postavu.

 

pansky-styl
Foto: Peter Brandon