Návrhářský střih designérky Despiny Zourelidu z ještě horkého listopadového čísla. Jak se vám líbí?

navrhar-uvod

Despina Zourelidu , německá návrhářka s řeckými kořeny, založila svou značku Amant Maitresse po letitých zkušenostech z krejčovské dílny. Co si z této zkušenosti odnesla především?

 Co je typické pro značku Amant Maitresse?

Jednoznačně to jsou femininní prvky. Mé oděvy by měly svým majitelkám dodat sebevědomí a suverenitu v každo-
denním životě, ale současně zdůraznit jejich křehkou podstatu. I když toužíme být úspěšné a moderní, nemusíme přece vypadat jako muži! Naopak – vždyť být ženou je ohromně zábavné, a tudíž je důležité, abychom tak byly brány, se vším, co k tomu patří. Proto i mé šaty pro čtenářky Burdy Style upozorňují na křivky postavy a jsou sexy. Přesto nepůsobí prvoplánově, jsou elegantní a ponechávají prostor pro fantazii. 

 

Odkud čerpáte inspiraci?

Narodila jsem se a vyrostla v Německu, moji rodiče jsou ale Řekové a pochopitelně se to v mé tvorbě projevuje. Pro tamější ženy je typické, že si potrpí na oblečení, které jim zajistí náležitou pozornost, to je oproti zdejšímu pojetí módy velký rozdíl. Němky občas mívají tendence se ve svých outfitech schovávat, což je velká škoda. Naopak Řekyně nezapřou jižanský temperament, rády se předvádějí a prýští z nich radost ze života.  

 


Na své profesní dráze jste už došla velmi daleko, čeho byste ale ještě chtěla dosáhnout?

Právě teď se chystám spustit svůj vlastní e-shop. Kromě toho chci pokračovat v cestě, po které jsem se před lety vydala. Jsem ráda, když mé kousky baví, pomáhají zvýšit sebedůvěru a lákají k experimentům: Mohu si toto vůbec vzít na sebe? Ale beze všeho!

 

navrhar-dovnitr  

 

Návod a střih na šaty z dílny německé značky najdete v listopadové Burda Style, která je právě v prodeji, objednat si ji můžete i ONLINE. Pohodlně z domova.