Retro sukně podle střihu Christiana Diora neztrácí svůj půvab ani dnes!

uvod

 

S převratnými střihy lichotícími ženské postavě přišel v roce 1947 Christian Dior a bohatě nabíraná sukně s úzkým pasem se záhy stala symbolem 50. let. 

 

V roce 1953 v ní zazářila v oskarovém filmu „Prázdniny v Římě“ i herečka Audrey Hepburn, která je dodnes považována za skutečnou módní ikonu, nebo o pár let později také Brigitte Bardot ve snímku „Smím prosit?“.

 

foto

 

Není proto divu, že i čtenářky časopisu Burda Moden před lety prahly po zvonových sukních a stejně je tomu také v současné době. Snad s námi tedy budete souhlasit, že není na škodu zařadit do šatníku trošku ženskosti a pomocí vhodných triků dosáhnout svůdné linie. Tentokrát jsme se inspirovali modelem, jenž se v časopise objevil přesně před šedesáti lety ve vydání 7/1958. Ve své podstatě jsme ho ponechali bez větších úprav, avšak dnešním potřebám jsme přizpůsobili výběr materiálu a satén nahradili lehoučkým bavlněným žakárem s potiskem tropických palem ve svěží letní barevnosti.

 

Obzvlášť něžným dojmem působí sukně zkombinovaná s jednoduchou halenkou nebo tričkem. Bílé rukavičky a pásek zhotovený ze stejné látky jsme při stylingu vyměnili za pestré doplňky. Přemýšlíte-li o tom, jaké zvolit boty, určitě doporučujeme s ohledem na délku pod kolena boty s vysokými podpatky, aby došlo k optickému prodloužení nohou. 

 

Střih na retro sukni najdete v  Burdě Style 7/2018 nebo k zakoupení jako PDF soubor ke stažení v našem e-shopu!