Pohodlný outfit do kanceláře, pro volný čas i na večírek

uvodni

Foto: Archiv Burdy Style


Spěcháte a nemáte čas vymýšlet co na sebe? Rychlým a snadným řešením je overal, do kterého stačí jen vklouznout a můžete vyrazit. Usnadní vám ranní rozhodování, co si obléknout do práce, v čem jít odpoledne na kafe s kamarádkou i co na sebe večer do tanečního klubu. Vyberte si model podle vašeho vkusu z loňských či letošních vydání Burdy Style a začněte šít!

 

Č. 1: BURDA STYLE 4/2015
Vel. 72 – 88
Vysoké ženy, které si navíc oblíbily módu v pánském stylu, ocení proužkovaný overal s úzkými klopami protaženými až do pasu. Sportovní šik mu dodávají rukávy s mírným trumpetovým rozšířením a tunýlek na gumu ukrývající se pod opaskem. À propos látkový opasek můžete někdy vyměnit za ošoupaný kožený. Nepatříte-li zrovna mezi nejodvážnější, oblékněte dospod hladký bílý top.  

 

overal4-15-2

Foto: Carlos Alsina 


Č. 2: BURDA STYLE 1/2016
Vel. 36 – 44
Báječný společník pro volný čas, o čemž vás přesvědčí komfortní oblékání i nošení zásluhou knoflíkové lišty, hedvábného saténu a tunýlku v pase na gumu.


overal1-16-2

Foto: Michael Munique

 

Č. 3: BURDA STYLE 6/2015
Vel. 72 – 88
Sportovní hravost vyzařuje overal s odvážným ramínkem za krk zvaným neckholder a s nohavicemi končícími u kolen. Nápaditý potisk již při stříhání látky vybízí k tvůrčímu rozletu. Zip ukrytý v levém bočním švu usnadňuje oblékání. 

 

overal6-15-3

Foto: Sven Hedstrom

 

Č. 4: BURDA STYLE 3/2015
Vel. 34 – 42
Díky vzorovanému bavlněnému saténu nebudete k overalu potřebovat kromě základních doplňků už nic dalšího, dokonce ani opasek, protože smokování v pase je dostatečně zdobné samo o sobě.

 

overal3-15-1

Foto: Michael Munique

 

Č. 5: BURDA STYLE 6/2015
Vel. 72 – 88
Ananasový potisk pro dobrou náladu, ramínko za krk a odhalená záda pro vzdušnost v parném dni, korzetově střižená partie nad pasem pro zdůraznění pěkných proporcí – taková je hlavní charakteristika letního overalu s dlouhými širokými nohavicemi a kapsami v bočních švech.  


overal6-15-1

Foto: Michael Munique

 

Č. 6: BURDA STYLE 4/2015
Vel. 72 – 88
Dlouhé klopy všestranného overalu lemují kontrastní stužky sahající až na konec předního zapínání. Spodní partie nohavic se zkrácenou délkou tvarují protizáhyby, rukávy zase trumpetově rozšířené spodní díly. Linii pasu decentně naznačuje guma provlečená pouze navolno úzkým tunýlkem.

 

overal4-15-1

Foto: Dirk Bader

 

Č. 7: BURDA STYLE 6/2015
Vel. 72 – 88
Zapomeňte na nenápadnost a postarejte se o to, abyste byla na večírku vidět. Příjemné vybočení ze zajetých kolejí vám zajistí třpytivý overal s odhalenými zády, rozšířenými nohavicemi a pěkně vytvarovaným živůtkem, jehož trojúhel­níkové podprsenkové díly postupně přecházejí ve vázačky uvazující se za krkem na jednoduchý uzel.


overal6-15-2

Foto: Christoph Köstlin

 

Č. 8: BURDA STYLE 2/2016
Vel. 36 – 44
Rafinovaný střih overalu budí zdání, že jde o dva samostatné kousky, ale buďte si jistá existencí sesazovacího švu v pase. Variabilní rukávy se dají snadno upravit podle aktuálního počasí. O ležérním zaměření pak vypovídají tunýlky s gumou na nohavicích.


overal2-16-1

Foto: Michael Munique

 

Č. 9: BURDA STYLE 7/2015
Vel. 36 – 44
Tento lušivý overal z bavlněného chambray je vhodný především pro velmi štíhlou postavu, které pomůže skrýt rovný pas. Ležérnost modelu přidává průvlek s vázačkou, jenž opticky umisťuje linii pasu směrem k bokům.

 

overal7-15-1

Foto: Michael Munique

 

Č. 10: BURDA STYLE 1/2016
Vel. 36 – 44
Extravagantní kousky patří do každého šatníku bohémské duše, což bezpochyby splňuje výstřední overal volného střihu. Jeho svrchní a spodní díl opticky odděluje guma v pase, která společně s knoflíkovou lištou na živůtku usnadňuje oblékání. Ušijete-li ho z černého hedvábí, vyčarujete okouzlující alternativu koktejlových šatů na večer.


overal1-16-1

Foto: Andreas Gamsreiter

 

Č. 11: BURDA STYLE 4/2015
Vel. 72 – 88
Vysoké dívky, které se mohou pochlubit štíhlýma nohama, zabodují overalem z lehkého plátna s krátkými rukávy i nohavicemi. Asymetrický přední okraj můžete mít podle nálady přiklopený jako na snímku modelu nebo naopak odklopený ke straně. Tunýlek na gumu v pase zajistí pohodlí, vázačky plní dekorativní roli.


overal4-15-3

Foto: Nikol Bartzoka

  

Č. 12: BURDA STYLE 3/2015
Vel. 34 – 42
Poměrně jednoduchý model si vystačí s pár zajímavými finesami v podobě hlubokého výstřihu s širokými lemy, a to jak vpředu, tak i vzadu, vysokým, hustě nasmokovaným páskem a kapsami s měkce zaoblenými průhmaty. Délka sahá jenom ke kotníkům a nechává tak dostatek prostoru pro zajímavé boty. Extra tip: Do velkého výstřihu můžete klidně obléknout bandeau nebo podprsenku od bikin.

» STŘIH KE STAŽENÍ V E-SHOPU « 
 

overal3-15-3

Foto: Nikol Bartzoka

 

Č. 13: BURDA STYLE 2/2016
Vel. 36 – 44
Růžová nemusí být vždy jen sladká. Zvířecí potisk na lehkém tvilu je toho jasným důkazem. Všechny detaily jako nárameníky, knoflíková lišta vybíhající do stojáčku, tunýlky na gumu či boční légy na nohavicích se sice v divokém vzoru snadno ztratí, avšak ležérní overal v sobě šelmí dravost rozhodně nezapře. Extra tip: Roztomilý dívčí look vykouzlíte, pokud provléknete gumu nejen lemy na nohavicích, ale také na rukávech.


overal2-16-2

Foto: Sebastian Sonntag

 

Č. 14: BURDA STYLE 3/2015
Vel. 34 – 42
Ladnost štíhlé postavy báječně podtrhne vzorovaný overal s nohavicemi nad kolena, přepadávajícími rameny a smokováním v partii pasu. Široká jednobarevná léga výstřihu pěkně kontrastuje s potištěným popelínem. Extra tip: Nohavice krátkého overalu můžete pro umocnění letní nálady ohrnout nahoru.

 

overal3-15-2 Foto: Michael Munique