Romantické kolekce z dílny známé české návrhářky Magdy Vachunové

uvod  

 

Už od roku 2006 tvoří Magda Vachunová, česká módní návrhářka, absolventka několika univerzit v oboru fashion design a držitelka řady prestižních módních ocenění, pod značkou MAYDA

 

V Maydině tvorbě rezonuje inspirace místy, krajinou, dobou i tradicí. V interaktivní módní kolekci Pohádka rozpracovává českou lidovou slovesnost, v souborech Bílé zlato a Větvoň pracuje s originálními autorskými potisky, kolekce Krajka využívá tradiční krajkové aplikace. Ve spolupráci s fotografkou Linou Németh vznikla také kolekce Moje zachycující potiskem na materiálu české jabloňové, švestkové a višňové sady. Vedle toho tvoří Mayda unikátní svatební šaty na míru kombinující precizní ruční práci s tradičními, ale i moderními tiskařskými technologiemi a atypickými materiály.

 

foto

 

Maydinu tvorbu charakterizuje také originální barevnost a vzory, které sama – případně s ilustrátorkou Radkou Martincovou, grafičkou Annou Wdowkovou nebo studiem Artbureau – navrhuje a z velké části i osobně sítotiskuje. Materiálově upřednostňuje 100% přírodní hedvábí, bavlnu, viskózu, vlnu, vlnu s kašmírem a měkký úplet, které se snaží odebírat přímo od českých výrobců.

 

foto3

 

Mayda se pohybuje mezi ateliérem v Lysé nad Labem, kde oblečení navrhuje a se svými krejčovými i vzorkuje a šije, a showroomem Backyard v Praze, kde ladí oděvy zákaznicím na míru.

 

Více info na www.mayda.cz