Neobvyklá fúze zdánlivě odlišných módních značek nadchne kreativitou a nenapodobitelným stylem.

 
bvlgari-uvod
                                                                                                                                                             foto: archiv
 
 
 

 

Módní gigant  nejen na poli luxusních doplňků a šperků – značku Bulgari – jistě nemusíme představovat. Méně známý label Casablanca marocko – francouzského návrháře Charafa Tajera spojuje především sportovní styl s luxusní středomořskou elegancí. Jejich vzájemné propojení dalo nyní vzniknout hravé a šik kapsulové kolekci doplňků s jedinečnou interpretací mýtické hadí ikony Bulgari - Bulgari Serpenti. 

 

Společná kolekce, která zajímavým způsobem kombinuje římskou nonšalanci, sportovní esprit a pestré potisky, je součástí série spoluprací značky Bulgari známé pod názvem „Serpenti Through the Eyes Of“. Ta od roku 2017 představuje nekonečné proměny ikonického hada Bulgari vizionářským pohledem vybraných talentovaných designérů.

  bvlgari-03
                                                                                                                                                 foto: archiv značek


„Se značkou Bulgari sdílíme vášeň a respekt k nadčasovým designovým hodnotám a touhu představovat je ve stále nových obměnách: právě to je základem naší spolupráce. Kolekce je moderní a klasická zároveň. S ikonou Serpenti je spojená tisíciletá symbolika, naší ambicí bylo přepracovat jí v moderní a hravé podobě,“
  vysvětluje Charaf Tajer, francouzsko-marocký kreativní ředitel a zakladatel značky Casablanca

 

Kolekce, jejíž součástí je 7 kousků, bude představena ve dvou vlnách. Téma Après Tennis Story je ovlivněno sportem jako primární inspirací značky Casablanca, druhá část s názvem Mosaic Story vychází z uměleckého historického odkazu. 

 

Rande na kurtu

První část kolekce čerpá inspiraci z klasického tenisového stylu. Sportovním světem inspirovaný design přiznává propojení bílé perforované kůže, pozlacených detailů a originálních dřevěných prvků a evokuje vybavení a atmosféru světa bílého sportu. Inspirací pro kabelku Jewellery Box bylo stříbrné pouzdro z 20. let. Její vzhled zvýrazňuje originální tvar víka, které kopíruje fazety drahých kamenů, táhla na zip pak zdobí ikonická hadí hlava. Vedle klasického provedení s dlouhým popruhem pro nošení přes rameno je kabelka opatřena i nepřehlédnutelným odnimatelným madlem z ušlechtilého dřeva.

  bvlgari-01
                                                                                                                                                               foto: archiv

 

Prostornější taška Tote Bag pak ztělesňuje nadčasové propojení komfortu a elegance. Tělo v bílé barvě tak typické pro tenis oživuje výrazné logo na předním díle a opět nesmí chybět elegantní dřevěná madla. 

 

 

Zpátky ke kořenům

Druhé téma se odklání od světa sportu a přesouvá se do teritoria pevně spjatého s identitou značky Bulgari, do samého srdce velkolepé honosnosti Říma. 

 

  bvlgari-02
                                                                                                                                                     foto: archiv

 

Inspirací pro tři další modely se tak staly okouzlující mozaiky, které zdobí mnohé vily a dominanty Věčného města. Kabelky nesou velmi výrazný potisk propojující moderní neoklasicismus s atmosférou dovolené, typickou pro značku Casablanca. Nepřehlédnutelný vzor má podobu reliéfu a evokuje věčné kouzlo Říma. Výrazné zářivé barvy této řady doplňuje opět ikonický uzávěr v podobě  hady hlava a v případě většího modelu i nepřehlédnutelné logo.

„Ikoničnost a soudobost. Klasická inspirace a inovativní přístup. To je styčná plocha mezi námi a značkou Casablanca. Serpenti je ikonou, která ráda mění svou podobu a série „Serpenti Through the Eyes Of“ je skvělou příležitostí, jak předvést tento symbol věčné evoluce prostřednictvím jedinečné vize designérů s velmi rozdílným přístupem a výraznou osobností,“ dodává k novému propojení Mireia Lopez Montoya, zástupkyně  značky Bulgari.