Francouzský módní gigant se zapojil k pomoci nejohroženejším pracovníkům, kteří ve Francii bojují s aktuální pandemií.

  lvotvirak

                                                                                                                                                                                         Foto: Christian Wiediger

8.dubna zahájil věhlasný francouzský módní dům Louis Vuitton výrobu stovek tisíc nechirurgických ochranných roušek ve svých dílnách ve Francii. V rámci nového výrobního programu bylo na výzvu tamní vlády o zvýšení produkce alternativních ochrannných prostředků povoláno na pomoc v boji proti "Covid-19" tři sta řemeslníků z oblasti módního průmyslu. Stejně jako u nás, i ve Francii je ochranných roušek klasické produkce nedostatek, módní dům se tedy rozhodl nabídnout zemi své zkušenosti z oboru.

  lv1
                                                                                                                                                            Foto: Louis Vuitton                    

Genenerální ředitel Louis Vuitton Michael Burke oficiálně zahájil výrobu při osobní návštěvě v dílnách v Sainte-Florence, kde v dobrovolné iniciativě šije roušky dvacet dva řemeslníků. Ochranné prostředky které zde vznikají, budou distribuovány „do první linie“ – těm nejohroženějším pracovníkům ve zdravotnictví. Michaela Burke doprovázeli také zástupci organizací pečujících o francouzské seniory, aby v dílnách osobně poděkovali za velmi cennou aktivitu místních řemeslníků. Při té příležitosti Burke všem aktivním dobrovolníkům jménem firmy LV poděkoval a prohlásil: "Louis Vuitton je významná francouzská značka, a jako taková na sebe bere zodpovědnost za výrobu mnoha tisíc roušek, které budou bezplatně sloužit k ochraně těch, kteří jsou nejvíce ohroženi infekcí.“

 

lv2

                                                                                                                                                        Foto: Louis Vuitton

Nechirurgické roušky z dílen Louis Vuitton samozřejmě nejdříve prošly odborným schválením a jejich výroba probíhá ve spolupráci s Mode Grand Ouest, regionální sítí Evropské Unie pro sektor textilního průmyslu, který dodává jeden z hlavních materiálů pro jejich výrobu.

  lv3

                                                                                                                                                            Foto: Louis Vuitton

 

Louis Vuitton: Módní gigant s ikonickým logem LV nese jméno po svém zakladateli, který dal značce vzniknout  v roce 1854, a dodnes zůstává jeho odkazu věrný. Původně produkoval Louis Vuitton především cestovní zavazadla, tašky a doplňky pro cestovatele, jejich současné ready to wear kolekce, které dnes vznikají pod taktovkou najatých globálních hvězd designu, architektury nebo umění, ale produkují i luxusní obuv , hodinky a doplňky, kterým vždy dominují dvě ikonické iniciály. Značka si velice zakládá na dokonalém řemeslném zpracování, a má tak mnoho příznivců po celé planetě již po mnohá desetiletí. Pro mnoho Francouzů je Louis Vuitton něco jako národní poklad a na francouzský původ světoznámého módního domu jsou patřičně hrdi.