Významná módní akce plná přehlídek očima blogerek 

uvod

Foto: Michaela Štoudková Bloges robes, Nicole Ehrenbergerová A cup of style, Toni and Guy

 

London Fashion Week je jednou z největších módních akcí na světe. Značka vlasové kosmetiky Toni&Guy, která razí moto „buď IN od hlavy až k patě“, vzala letos na akci partu českých blogerek a redaktorek. Přečtěte si, jak se prodloužený víkend v Londýně plný módy, přehlídek a trendů vydařil dle blogerky Míši Štoudkové z Bloges robes a youtuberky Nicole Ehrenbergerové z A cup of style.

 

Ports 1961 

První den nás čekala přehlídka značky Ports 1961, jež byla založena v roce 1961 kanadským podnikatelem Lukem Tanabe. Původně pouze dováželi hedvábí z Japonska, ale postupem doby přešli i na vlastní módu. V současné době navrhuje jejich dámskou módu Natasa Cagalj. Tato talentovaná návrhářka má zkušenosti také se značkou Stella McCartney. Jejich pánskou módu navrhuje Milan Vukmirovic, který v minulosti spolupracoval se značkami Gucci a Jill Sander.

 

ports1961

  

Happy Andrada

Večer jsme vyrazily na přehlídku Happy Andrada, která je známá svým jedinečným smyslem pro detail a mistrovským používáním látky. Snaží se kombinovat módnost s nositelností. 

 

  happy-andrada

 

Han wen 

Poslední přehlídkou dne byla kolekce mladého čínského návrháře Han Wen, který posledních šest let žije ve Spojených státech. Jeho styl kombinuje zkušenosti z obou tolik rozdílných kultur. Jeho móda je inovativní, neboť neustále objevuje nové techniky a materiály. „Za mě vrchol dne. Ta móda byla hrozně zábavná. Choreografie i hudba mě vážně bavila. Show byla dotažená do posledního detailu,“ říká jedna z blogesek.

  

han-wen

 

Malone Souliers

Druhý den jsme vyrazily na přehlídku bot Malone Souliers. Zakladatelkou značky je Američanka Alice Malone, která vyrůstala na venkově v Pensylvánii a vystudovala výtvarnou školu v Coloradu. Vyzkoušela si i takové oblasti, jako je třeba design nábytku, truhlářství a čalounictví. Nakonec zakotvila u bot. Alice dlouho pilovala své řemeslo, prošla celou řadou renomovaných ateliérů a nakonec založila vlastní značku. V současnosti je jednou ze ctěných ikon ženského šatníku. „Její boty byly prostě nádherné, každá z nás by si vybrala hned několik párů,“ říká youtuberka Nicole.

 

malone-souliers  

Vyhlášení cen International Fashion Showcase

Druhou akcí dne bylo vyhlášení cen International Fashion Showcase. Jedná se o festival začínajících návrhářů, který pořádá každý rok British Fashion Council během Londýnského Fashion Weeku. Akce je koordinována ve spolupráci s londýnskými velvyslanectvími a kulturními instituty jednotlivých zemí. Soutěžili zde také mladí návrháři z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a byl to úspěch! Kateřina Plamitzerová byla nominována na cenu za nejlepšího designéra a celkově se Česká republika umístila třetí.

 

umprum

 

TOP SHOP

Vrcholem celého dne byla přehlídka TOP SHOPu, která se konala v prostorách galerie Tate Modern. Už když jsme na akci dorazily, věděly jsme, že to bude zlatý hřeb večera. Před budovou se to hemžilo top modelkami a paparazzi, kteří čekali na celebrity. „Když jsem se posadila na své místo a před sebou viděla Olivii Palermo, rappera will.i.am a Nicole Richie, říkala jsem si, co tu vůbec dělám,“ komentuje přehlídku bloggerka Míša.

 

top-shop


Kristian Aadnevik                       

Večer nás čekala ještě přehlídka norského návrháře Kristiana Aadnevika. Jeho módu spojují slova luxus, smyslnost a šarm. Tuto značku si oblíbily celebrity, jako je například Rihanna, Beyoncé, Madonna, Selena Gomez, Jennifer Lopez, Jourdan Dunn a mnoho dalších. Přehlídka byla hodně tradiční a doprovodila nás na ni i slovenská bloggerka žijící v Londýne Natinstablog.

 

kristian-aadnevik


Roksanda

Třetí den vyrazila Nicole do backstage přehlídky návrhářky Roksandy, která využívá ty nejlepší materiály a řemeslné zpracování, proto si našla své věrné zákazníky po celém světě. Roksandy móda je sofistikovaně ženská, a přesto hravá a nenáročná. Přehlídka probíhala v hlavní budově London Fashion Weeku. „Do backstage jsem musela projít chodbou plnou grafitů. To tomu dodalo tu správnou atmosféru,“ říká youtuberka z A cup of style.

 

roksanda


Shrimps

Přehlídka Shrimps pro nás byla opravdu výjimečná. Měly jsme totiž všechny vstup i do backstage, proto jsme na místo dorazily o hodinu a půl dříve. Vidět modelky jak se líčí, češou a oblékají, byl opravdu zážitek. „Tuto přehlídku česali přímo kadeřníci z Toni&Guy pomocí produktů, které má mnoho z nás doma. Využila jsem okamžiku, kdy byly všechny modelky připravené a sama si od nich nechala svůj účes poupravit,“ komentuje zážitek z backstage Míša z Bloges Robes. O něco později začala samotná prezentace. „Přehlídka byla velmi zajímavě pojata. Modelky stály po celou dobu nehybně vedle sebe, a tak bylo spoustu času si všechny modely prohlédnout,“ říká Nicole z A cup of style a s úsměvem dodává: „Ty účesy byly opravdu zajímavé, asi je někdy se ségrou vyzkoušíme. Budeme o krok napřed, když se jedná o trendy až na podzim a zimu 2017.“

 

shrimps    

Alexandra Moura

Zatímco většina již čekala na letišti na let zpět do Prahy, Nicole si užívala další přehlídku. Návrhářka Alexandra Moura přináší zpět romantické viktoriánské šperky a antické ručně dělané brože, které nesmějí chybět v žádné kolekci, stejně jako volány, síťované struktury, jemný tyl, složitý brokát, květinové vzory nebo denim. Alexandra tak dokonale kombinuje pozůstatky minulosti s moderním stylem. Její dynamická a ikonická móda dokáže opravdu zaujmout.

 

alexandra-moura

 

Marques'Almeida

Poslední den navštívila Nicole backstage přehlídky dvojice návrhářů Marques'Almeida. Ženská móda tohoto páru evokuje syrovou lehkost a technické cítění. Během svých studií prošli pod rukama světoznámé Vivienne Westwood. Jejich kousky najdete ve významných obchodních řetězcích po celém světě.

 

marques-almeida

 

J. JS Lee

Poslední přehlídkou celého výletu byla korejská návrhářka J. JS Lee. Módu vystudovala v Londýně, kde si hned po ukončení studia získala velkou pozornost médií a nákupčích. Její modely v sobě pojí feminní i maskulinní prvky. Celkový dojem je pak jednoduše elegantní a šik.