Znáte výrazy nankinet nebo neckholder? 

neckholder

Model 117, Burda Style 6/2012, foto: Adriano Brusafferi 

  

NECKHOLDER Ramínko za krk je nestárnoucí módní záležitostí již od 50. let. Ramínko může být v celku jako jeden díl nebo ze dvou dílů na zavazování, příp. zapínání. Záda zůstávají svůdně odhalená.


NANKINET Lehká bavlněná podšívkovina pojmenovaná podle čínského města Nanking je velmi oblíbená především v letních lněných blejzrech, ať už v jednobarevném provedení nebo s potiskem.

 

NEW LOOK Anglický výraz pro „nový vzhled“, který pro označení siluety zavedl roku 1947 Christian Dior. Typickými prvky jsou měkká ramena, zdůrazněné poprsí, vosí pás a široká sukně končící 30 cm nad zemí.

 

NINA RICCI Světoznámou značku založila roku 1932 v Paříži Nina Ricci a její syn Roberto. Charakteristickým znakem je romantický a velmi žensky laděný styl. Mezi úspěchy značky patří také uvedení elegantní kolekce pro letušky společností Air Inter a Cathay Pacific. Současným hlavním návrhářem je Brit Peter Copping.


NETOPÝŘÍ RUKÁV Nahoře široké, směrem k zápěstí výrazně se zužující rukávy. Stříhají se jako součást předního a zadní dílu nebo samostatně a pak se vsazují do velmi hlubokého průramku. Připomínají netopýří křídla.

netopyri-rukavy

Ilustrace: Elke Treier-Schäfer