Sluncem políbené modely z nové kolekce nabízí imaginární útěk do dalekého ráje.

mimi-03            
                                                                                                                                          foto: Adéla Leinweberová

 

Návrhářka Mimi Lan Nguyen 15. března představila a uvedla do prodeje kolekci variabilních modelů v zářivých i pastelových barvách, jejichž poselstvím je především rozjasnit dnešní pochmurné dny a zavzpomínat na cizokrajná místa. Díky univerzálním velikostem se v hravých šatech, midi sukních nebo vietnamských kimonech budou jejich nositelky cítit pohodlně bez ohledu na to, zda se jejich postava v průběhu let změní.

 

Prstem po mapě

Zdánlivé výpravy na tropický ostrov, do džungle nebo na Saharu  – ty nová kolekce značky La Femme Mimi reprezentuje. Jejím cílem je tradiční benefit značky –  klientce poskytnout pohodlí a zároveň podtrhnout její ženskost a eleganci.

Mimi Lan Nguyen o ní sama říká: „Kvůli současné složité situaci a téměř nemožnému vycestování do zahraničí jsem vytvořila řadu, která nás alespoň v myšlenkách odvede třeba přímo na pláž a vykouzlí nám úsměv na tváři.“mimi-01
                                                                                                                                         foto: Adéla Leinweberová

 

Pohodlí nade vše

Mimi tentokrát vsadila na volnější střihy. Do variabilních sukní vložila pružné pásky, aby bylo možné je nosit v pase i v bocích, vzorované letní šaty vytvořila se zvýšeným pasem a nepřiléhavými rukávy. Místo typických halenek Mimi Lan tentokrát navrhla tuniku s rozparkem v  bočním švu, ve které lze přeběhnout z domácího prostředí rovnou do společnosti.

„Na svůj rodný Vietnam vzpomínám i prostřednictvím lněných kimono šatů s bambusovým vzorem, které jsem navrhla přesně tak, jak bych je v letním Vietnamu sama nejraději nosila,“ popisuje návrhářka.


  mimi-02     
                                                                                                                                             foto: Adéla Leinweberová

 

Svatby navzdory pandemii

V kolekci opět nechybí ani oblíbené svatební šaty. „Díky zkušenostem s první vlnou pandemie jsem si uvědomila, že nehledě na to, co se kolem nás děje, láska vždy přežije. Svatby se stále konají a nevěsty vyhledávají šaty nové, staré i vypůjčené. Vytvořila jsem proto další netradiční svatební modely,“ dodává Mimi Lan Nguyen. Například variabilní šaty z hedvábí, které je možné nosit volně na ramínkách nebo s páskem, může nevěsta obléci i po svatbě jako letní šaty se vzpomínkou na svůj velký den.


Všechny modely  Mimi Lan Nguyen zhotovila pouze ve dvou velikostech, a to v S/M nebo M/L,  nejen z důvodu minimalizace odpadu při výrobě, ale i kvůli podpoře myšlenky clothes sharing.

„Nepřeji si, abychom byly otrokyněmi svého oblečení a nosily těsné velikosti jako S, ve kterých si nemůžeme dovolit zhubnout ani přibrat, což je naprosto přirozené,“ zdůrazňuje návrhářka.

 

mimi-04  
                                                                                                                                         foto: Adéla Leinweberová

 

Ruku v ruce s tímto postojem jde i Mimin "zero-waste" přístup a záliba v upcyclingu. Celá kolekce byla vytvořena ze zbytkových materiálů předešlých řad. To dokazují například patrná spojení mezi odlišnými látkami na jednotlivých modelech. Originální pásky doplňující kolekci jsou taktéž vytvořeny ze starých, doposud nevyužitých materiálů.


Modely  si můžete prohlédnout nebo zakoupit v eshopu  www.lafemmemimi.com od 15.3.2021.______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Návrhářka Mimi Lan Nguyen
 patří mezi pionýry současné české návrhářské scény. Od samotného vzniku její značky v roce 2007 pracuje bezezbytkově, respektuje principy udržitelnosti a vášnivě proměňuje staré a zapomenuté věci v nové. Použité materiály vybírá pečlivě při svých soukromých cestách napříč všemi kouty zeměkoule. V módní tvorbě i estetice nezapomíná dávat prostor svému původu – například v podobě tradiční saigonské výšivky nebo vietnamského hedvábí. Pod značkou La femme Mimi vznikají dvě kolekce ročně a zero-waste oděvy v ready-to-wear edicích.