Její zpracování nám vždy učaruje. Tentokrát blogerce a nadšené zpracovatelce našich střihů Mirce pod rukama vznikly oblíbené šortky typu paperbag.

sortky-uvod
                                                                                                                        foto: IG violet_mirka a archiv Burda Style

 

Její zhmotňování modelů z Burdy si získalo náš obdiv a jistě oslovilo i mnoho z našich čtenářek. Proč si tedy nerozšířit portfolio o další inspiraci z jejího šatníku. Pro tentokrát se Mirka pustila do oblíbeného kousku, který si bez dlouhých okolků získá i vás. Nejen svým jednoduchým zpracováním, osloví totiž i nápaditým a nepřehlédnutelným střihem, který se už dlouho vyjímá na čele oblíbených modelů napříč módními kolekcemi.

 

 
sortky-vairanty
                                                                                                             Dva způsoby zpracování paperbag střihu šortek | foto: IG violet_mirka
 


"Jeden z nejoblíbenějších střihů je pro mě bezpochyby tento střih na paperbag kraťasy. Důkazem toho je to, že jsem si je stihla ušít už ve 4 verzích. Tento druh kalhot či šortek, jak samotný název napovídá, svým tvarem připomíná papírový pytlík. Výsledné kraťásky jsou pohodlné a zároveň dost elegantní na nošení třeba do práce. A bonus navíc, jejich ušití vám zabere minimum času a energie, je proto vhodný i pro ty, kteří s šitím teprve začínají. Tohle se, milá Burdo, povedlo!," říká o svém nejnovějším počinu sama autorka.

 
 
Mirka si vybrala model z  našeho speciálu Burda Easy 04/2018, kde najdete paperbag kraťásky či kalhoty hned ve třech různých variantách. A jak rok vydání naznačuje, tento střih jistě zůstane i nadále velmi oblíbeným, ze své hvězdné pozice totiž stále nesestupuje. Abyste ale nemusely složitě pátrat po starších vydáních, stáhněte si střih pohodlně z našeho eshopu.


sortky-kolecko------------------------------------------------------------------------------------------
Střih zvaný paperbag poznáte podle nápadného řešení pasové linie. Najdete jej u klasických kalhot, cullotes či šortek, stejné prvky ale může nést i  sukně. Hlavním rysem paperbag střihu je vysoce posazená pasová linie, jejíž okraj dokonce přesahuje až nad oblast pasu a zajímavě se vlní, vlastně podobně, jako papírový pytlík, když jeho okraj stáhnete třeba gumičkou. Tu u oděvů nahrazuje vázačka v pase, ať už ji uvážete na uzel či na mašli, vždy bude nepřehlédnutelná a dokonale zvýrazní váš pas!