Propracovanost, preciznost, originalita a design – to je značka Kaa-wa

kava-1

Foto: Kaa-wa 

 

Šperkařka a designérka Anna Steinerová tvoří pod značkou Kaa-wa jemné propracované šperky, které vycházejí ze zrnka kávy i z ostatních částí kávovníku – listů a květů. Nejsou to jen šperky, je to celý příběh, který stojí za každým jednotlivým kouskem. Nahlédnout pod pokličku kávové alchymie Kaa-wa mohou letos také všichni návštěvníci Designbloku, který letos proběhne ve dnech 26. – 30. 10. 2017. 

 

kava-3

 Foto: Kaa-wa 

 

Náušnice, řetízky, prstýnky, brože, ale také manžetové knoflíky, to vše s motivem souvisejícím s kávou. Právě tento jednoduchý a přesto silný motiv – kávové zrno je ústředním prvkem celé značky. „Kávová zrna mě vždy fascinovala, svou jednoduchostí, originalitou a také tím, že každé je trochu jiné, unikátní. Začala jsem tento plod více zkoumat a doslova jsem se do něj zamilovala, stejně jako do nápoje z něj. Vyrábím zrna v nejrůznějších provedeních, z mnoha materiálů, není problém vyrobit i něco přímo na míru zákazníkovi“, vysvětluje autorka šperků Anna Steinerová a dodává: „S kávou je spojeno spoustu příjemných událostí, již dávno to není jen kofeinový nápoj, ale fenomén. Je mi vekou ctí spolupracovat také s řadou baristů a dalších odborníků na kávu.“

 

kava-2

Foto: Kaa-wa   

 

Značka Kaa-wa také pomáhá. Protože je konzumace kávy neodmyslitelně spjata s komunikací, šíří Kaa-wa povědomí o lidech postižených afázií a spolupracuje také s klubem Afasie, který pomáhá právě lidem s narušenými komunikačními schopnostmi. Jednotlivé šperky si lze objednat a zakoupit online.

 

Šperky Kaa-wa budou letos k vidění na Designbloku (Openstudio, Průmyslový palác, Výstaviště 67), který se uskuteční ve dnech 26. – 30. 10. 2017.