Minikolekce v podání talentované české návrhářky Josefiny Bakošové 

bakos-ova-2

Foto: Benedikt Renč; modelka: Petra Nesvačilová; make-up: Markéta Dvořáková 

 

Josefina pojala novou sezonu jako mezifázi mezi kolekcí IMAGO z loňského roku a plánovanou kolekcí podzim/zima 18/19. Hledání dalších střihů a přetváření těch již existujících dalo vzniknout několika novým modelům i přesto, že pro toto období další kolekce plánována původně nebyla.

 

Výsledkem jsou dva inovované kabáty, zcela nový střih šatů a také série černobílých image fotografií ve spolupráci s Benediktem Renčem. Kabáty navazují na poslední kolekci IMAGO svým oversized střihem i barevností – tentokrát jemnou smetanovou a výraznější šedou. Šedá varianta je pak doplněna o fazonu a pásek. Volba materiálu padla již tradičně na vlnu zejména pro její výjimečnou hřejivost.

 

bakos-ofa-1

Foto: Benedikt Renč; modelka: Petra Nesvačilová; make-up: Markéta Dvořáková 

 

Plánovaná kolekce pro podzim a zimu 18/19 pak bude na IMAGO navazovat i nadále využitím color blockingu, tentokrát však v té nejminimalističtější verzi – tón v tónu. Josefina také rozšiřuje nabídku šatů o variantu, která je spojením prvků typických pro její tvorbu – dlouhých rukávů, límečku a neutrální barevnosti, v tomto případě šedé. Šaty z příjemného modalu jsou dlouhého splývavého střihu, linii krku pak kromě límečku podtrhuje tzv. voda.

 

K novým oděvům vznikla rovněž doprovodná série černobílých fotografií, v hlavní roli s herečkou Petrou Nesvačilovou. „S Petrou se známe již dlouho a je jednou z mých múz, jež navíc mé modely sama často nosí. Fotografie, které vytvořil skvělý a uznávaný fotograf Benedikt Renč, jsou výjimečné také lokací – vznikly totiž v mém atelieru a prostorách secesního domu, kde zároveň sídlí i naše galerie HARDCORE a kde je možné novou mini kolekci zakoupit,“ říká Josefina Bakošová

 

bakos-ova-3

Foto: Benedikt Renč; modelka: Petra Nesvačilová; make-up: Markéta Dvořáková