Nové kurzy pod vedením zkušených a úspěšných módních návrhářů

uvod

 

Institut módní tvorby v Praze, který od roku 2010 poskytuje praktické i teoretické vzdělání v módní tvorbě, právě otevírá nové termíny na akademický rok 2017/18 !

 

O svůj talent se v dlouhodobých programech i individuálních seminářích dělí špičky svého řemesla, mezi které patří Mirka Talavašková, Martin Havel nebo Dita Petrusová Filipová, a externí designéři, jako je Lay Sedláková, Miro Sabo nebo čerstvý výherce reality show The Way Pavel Berky. 

 

3

 

Kurzy pod vedením předních českých návrhářů a odborníků na teorii budou přizpůsobeny úplným začátečníkům i různým stupňům pokročilosti. Kromě navrhování a realizace vlastní tvorby jsou součástí dlouhodobých i krátkodobých vzdělávacích programů workshopy zaměřené na modelaci základních střihů, módní kresbu nebo módní fotografii v praxi. Nechybí nezbytné teoretické přednášky o základech oděvního designu, textilního a oděvního zbožíznalství, ale i základů marketingu a managementu.

 

2

 

„Naši absolventi pokračují převážně v zahraničí, nejčastěji  na London College of Fashion nebo právě The Arts University College at Bournemouth, na jejichž výběrová řízení dokážeme plnohodnotně připravit. Jiní se vydali cestou samostatného oděvního designéra v ČR nebo v zahraničí,“ říká zakladatelka institutu Klára Haunerová. „O kurzy se často zajímají také bývalí absolventi odborných škol, kteří neměli možnost studium dokončit, anebo se profesi vzdálili a s odstupem let hledají cestu zpět, nebo profesionálové z médií či marketingových komunikací,“ upřesňuje ředitelka organizace, která sama absolvovala několik zahraničních univerzit včetně prestižní London College of Fashion.

 

1

 

Dlouhodobé kurzy v úrovních Basic, Medium a Profi se na adrese Korunní 101 otevírají každý semestr počínaje termínem 4. září 2017. Na kurzy se zaměřením nebo workshopy a semináře, kterých instituce nabízí více než 15, se vypisují přihlášky v průběhu celého roku. Přihlásit se do kurzu může každý bez ohledu na věk či vzdělání prostřednictvím formuláře na stránkách www.fashionatelier.cz/prihlaska/