Nová kolekce od Zdeňky Imreczeové pro sezonu jaro/léto 2019

foto1

V detailech kolekce „IKSIKS“ Zdeňky Imreczeové, kterou představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Week pro sezónu jaro/léto SS19, se graficky znázorňuje písmeno X a jeho typografický patern. Designérka tvořící pod značkou IMRECZEOVA jej geometricky rozpracovává do precizně provedených minimalistických siluet.

 

Minimalismus, přesné technologické zpracování kolekce, stejně jako volba kvalitních materiálů, se v kolekci IKSIS propojují s prastarými principy dvou překřížených čar písmene X, ať už primárně symbolizujících ženskou siluetu, či odkazujících na africké linkové zdobení těla a genetiku. Tvoří tak mix životní energie, reality, domorodého primitivismu a tajemna, který na ženském těle vyzní jedinečně.

 

foto4  


Pomocí detailů prostřižených trojúhelníků ve své kolekci Zdeňka Imreczeová rozehrává hru světla a stínu s jemnou geometrií na oděvech, které kontrastují s prosvítajícím ženským tělem. Prostřižené detaily či prostřižením vzniklé siluety písmene X na jinak střihově minimalistických šatech nechávají vyniknout ženskosti, křehkosti, ale současně rafinovanému půvabu.

 

  foto2

 

V kolekci dominují modely v barevné škále červené, modré, šedé, černé a barvách pudrových odstínů růžové, světle modré a fialové. Zdeňka Imreczeová dále využila materiály se vzory pruhů a jemné vichy kostky. V kolekci IKSIKS převažují modely ze stoprocentního bavlněného popelínu, hedvábí, viskózového úpletu nebo letní oblekoviny ze 100% merino vlny.

 

  foto3

 

Medailonek Zdeňky Imreczeové

Česká módní návrhářka.
Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze s roční stáží na pařížské ESAA Duperré.
Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA.
Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku.
V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku.
V roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

 

zdenka

 

Značka IMRECZEOVA

Pod značkou IMRECZEOVA vzniká dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. V obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jak jemně elegantní ženské kusy, tak modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem. V sortimentu si našly zalíbení známé osobnosti jak ze světa businessu, tak i kreativních profesí.

 

Oblečení je možno zakoupit v showroomu značky na Letné (Šmeralova 16, Praha 7).

www.imreczeova.com