Ne vždy jej musí zdobit ikonické káro. Flanel tentokrát vypadá trochu jinak  – na modelech ideálních pro zimní období vzory nehýří, přesto je jasným hitem.

flanel-uvod


Když nemá své klasické kostky, skoro byste neodhalili, že je to opravdu on. K flanelu zkrátka typické káro patří. Jakmile se od něj ale oprostíme, máme k dispozici ryze univerzální hřejivý materiál, který si poradí s mnohem sofistikovanějšími výzvami, než je klasická košile.


Nejlepším důkazem je výběr flanelových modelů z našeho eshopu, kterým byste flanel na první pohled rozdhoně nepřisoudili, výsledek ale vedle příjemného teplotního komfortu nese i známky elegantních a vytříbench podzimně zimních kousků. Vedle širokých kalhot, kterým flanel podle nás vyloženě prospívá, najdete v našem výběru i zcela neobvyklou variantu pisované sukně nebo sympatický extravagantní kabátek s vázacím prvkem v pase, a to už stojí za bližší prozkoumání. Jistě vás některý z modelů zláká k vlastní tvorbě a vězte, že si jej v následujících měsících náležitě užijete.

 

 

Zavinovací kabátek do pasu  (vel. 36 – 44)

Přestože střih vyšel v magazínu Burda Style již před více než devíti lety, ihned od našeho aktuálního módního výběru zapadl. Nadčasovost klasické, byť mírně předimenzované fazóny a extravagance rafinovaného detailu hraji do noty trendům dnes stejně jako před lety.


flanel-kabatekkolecko

 

 

 

Dlouhá vesta (vel. 72 – 88)

Originálním zpracováním flanelu vyvedeného s drobným proužkem může být vesta s šálovou fazónou a rovnou siluetou, která vpluje do vašeho šatníku s klidem a převahou, má totiž co nabídnout. Je perfektní další vrstvou pro oblíbené podzimní outfity složenéz úpletových štů maxipuloverů či  hřejivých kašmírových body. Všechny modely dovede patřičně okořenit stylem, nijak ale nevyčnívá nápadnou barevností či zdobnými prvky.

flanel-vestakolecko

 

Flanelové rovné šaty (vel. 36 – 44)

Záhybky, mašličky či obliny? Proč ne, i ty flanel unese. Třeba na těchto jinak poměrně stroze střižených šatech, kterým však vévodí líbivésvislé záhybky, sympatické přestřižení v pase a v neposlední řadě i tlumená barva, která neláká pestrostí, o to víc ji ale oceníte při podzimním kombinování.

flanel-satykolecko

https://www.burdastyle.cz/products/novinky/flanelove-rovne-saty/

 

Široké kalhoty (vel. 72 – 88)

Dlouhé záhyby prodlužují  už tak efektně vymodelované široké nohavice, které dodají šmrnc každému vašemu pohybu. Manžety v délce naopak usměrní rozevlátost střihu a diktují kalhotám jasný, strohý ráz. V duelu s počesaným vlněným materiálem není pochyb, že si získají i vaše srdce, stejně jako před mnoha lety okouzlily průkopnici tohoto módního stylu – Marlene Dietrich.

flanel-kalhotykolecko

 

 

Plisovaná sukně (vel. 44 – 52)

Plisé a flanel? Nemyslitelné! Tak toto tvrzení rázně popírá sukně, kterou plisé posunulo do společnosti elegantních kousků tak rychle, že si ani nestihla povšimnout, že je novým trendem. Nadčasový střih oživilo propojení hladké a skládané partie, kterou ještě podpořilo efektní prošívání. Pokud si s ním náležitě vyhrajete, proužkovaný flanel dodá modelu finální podobu hodnou nejvyšší krejčoviny.

flanel-suknekolecko